[]

youtube

bir süredir youtube'u araştırıyorum. çok ilginç bir dünya. şunlar nedir? çevrenizde bunları izleyen var mı? binlerce dolar kazanıyor bu saçma videoları. hepsi de aynı. nasıl bir çocuk bunları izler?

www.youtube.com


 
Çocuktan ziyade, anne babalar açıp çocukları da önlerine oturtuyorlar diye düşünüyorum. Çocukla vakit geçirmekle kim uğraşacak çünkü, aç abuk sabuk bir video çocuk dursun orada.

(bkz: youtube'daki itici tuhaf ve irite edici aile)
  • veritaslibertas  (03.07.18 10:08:29) 
ben de öyle düşündüm ama ne kadar ufak olsa da bir çocuk bu videolara neden baksın ki? enes batur'un izlenmesini anlarım da bu nedir cidden? hergün de aynı videolar. ama acayip para dönüyor. o aile 2. villasını aldı. :D


  • nick bulamadim  (03.07.18 10:17:26) 
Verdiğiniz videoda tuhaf bir şeyler yok ki (şöylece bir hızlı baktım), renkler, toplar, araçlar vs. Her bebeğin ilgisini çekecek şeyler, 3-5 yaşına kadar tabi ki.

Ondan sonra da aptal aptal youtuberları izliyorlar, oyun tanıtımları, oyun videoları vs. Sonrası daha kötü yani :)
  • John Bloor  (03.07.18 10:18:07) 
çok daha garip bir video bekliyordum.
bu videoda garip bir şey yok. aslında düşük prodüksiyonlu bir baby tv çizgi filmi gibi. eldeki sınırlı imkanlarla bir şeyler yapmaya çalışmışlar ve ortaya bu çirkin vide çıkmış.

hiçbir çocuk bu videoyu arayıp özellikle bulmuyor, videoyu hazırlayanlar da bunu biliiyor ama kullandıkları key wrodler sayesinde önerilen videolarda çıkıyor bunlar.

ama gerçekten bu videolar aptal eder çocukları.
  • teritori  (03.07.18 10:27:39) 
3 yaşından büyük bir çocuk izlemiyordur herhalde. 30 sn . dayanamadım. yalnız bu işte fena para var. bu videodan 100k dolar kazanmıştır. bir süredir bu kanalları araştırıyorum. yüzlerce var.


  • nick bulamadim  (03.07.18 10:34:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.