Gecikmiş konuşma

Merhabalar,
kuzenimin oğlu 5 yaşında ama hala bir kaç kelime hariç konuşamıyor. Otizm gibi bir durumun olmadığını düşünüyorum. İstanbul’da tavsiye edebileceğiniz doktor veya psikolog olur, konuşma bozukluğu uzmanı olur, birileri varsa bizim için yol gösterici olacak çünkü kime başvursak bilemiyoruz şu an.

Teşekkürler şimdiden.

Otizm olmadığını düşünüyorum diye bir şey yok. Önce Otizm olmadığının kanıtlanması gerek. Vakit kaybetmeden "Çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları" uzmanına gitmeniz gerekiyor. 5 yaş çok ileri.

  • Lim5  (30.06.18 20:14:59)
Yargılamak gibi olmasın ama 5 yaşına kadar niye beklemişler. Kızımda geç konuştu ama size göre erken sayılır. 3 yaşına gelmeden konuşma terapistine başladık. Terapistle 4 ayda çözdü konuşmayı. İlk önce otizm olmadığını kesinleştirin sonra kbb ye kulaklarda problem olup olmadığnı öğrenin. Hepsi temiz çıkarsa bir tarapist bulursunuz. Onlar harfleri nasıl çıkaracaklarını öğretiyorlar. Kızım benden kesinlikle öğrenmiyordu ama terapistin her dediğini tekrar ediyordu.
En önemli kesinlikle tv tablet telefonu hayatından çıkarın.

  • ayhsegull  (30.06.18 21:50:37)