gezgin olmak

merhaba ileride hayatımı dünyayı parasız gezerek gittiğim yerlerde işe girerek çok zengin olmasada özgür bir hayat geçirerek sürdürmek istiyorum bazı sorularım var, 1 tanesini bile cevaplasanız fena olmaz.

en önemli sorum şu: birkaç gezgin blogunu/instagramını takip ediyorum ama takipçilerle paylaşmadıkları şeyler varmış gibi, belirli bir işleri olmadan vize nasıl alabiliyorlar ? sonuçta vize veren veya ülkesine kabul eden ülkeler kişinin kaçak kalmayacağından emin olmak ister. sanırsam belirli şirketler yardımcı oluyor bilginiz var mı ?

parasız şekilde dünyayı gezmek için önerleriniz nelerdir ? couchsurfing gibi sistemler otostapla gezmek gibi bilinen yöntemler dışında neler vardır ?

tavsiyeleriniz önerileriniz nelerdir ?

parasiz sekilde dunyayi gezmek icin. ultra duzeyde sosyal yetenek olmalidir. kolayca guvenilir iletisim kurma sempatiklik bulunan ortama uyum saglama gibi

  • seljax  (29.06.18 00:36:51)
Gideceğin yerlerin dilini kültürünü bilmen gerekir. seljax'ın dediği gibi sosyal yetenek şart.

Ayrıca bu bir moda. Tüm dünyada gezginlik modası var. Her moda gibi bu da bitecek. Geleceğini buna göre şekillendirmemeni öneririm.

Bir öneri daha instagramda her gördüğüne çok inanma..uzun vadede ciddi sorunlar yaşarsın
  • gölgede aynı  (29.06.18 00:51:12 ~ 01:46:24)
Gezgin bir eleman vardı. Avrupa'dan vize alamadığı için vizesiz tüm ıvır zıvır ülkeleri gezmişti başlangıçta. Sonradan Avrupa'ya da adım atmaya başlamıştı galiba.

  • perfectum  (29.06.18 02:20:45 ~ 02:21:19)
Vize almak problem degil. Pasaportunuz sizin ozgecmisiniz oluyor. Pasaporttaki giris cikislar arttikca bir nevi kredi notunuz yukseliyor ve rahat vize aliyorsunuz. Onemli olan elinizde pra ya da is varken referans vizeler olan schengen,abd veya ingiltere vizelerini almis olmak. Kalan ulkeler vize istese dahi bu vizeleri gorup kolayca vize veriyorlar.

Dunyayi parasiz gezmek diye bir sey yok. Bir zamanlar ben de bu sekilde romantik dusunuyordum. Gordugunuz ya da takip ettiginiz insanlarin size yansittigi bu olabilir ama gercekte olan modern dilencilik. (Buna sponsorla gezenler ya da gezgine yardim edin diye yazi yazip dilenenler de dahil) Sonuc olarak bir sey uretmeyip sadece tuketen insanlar. Yok illa gezecem diyorsaniz gunu kurtarmalik yapabileceginiz en kolay is hostellerde konaklama karsiliginda calismak. Internet uzerinde yapabileceginiz bir mesleginiz yoksa her turlu is hamallik. Ayrica gezmek rutine bindiginde o da eskisi kadar keyif vermeyecektir. Ac kalip guzel bir uyku cekemediginiz gunlerde isterseniz dunyanin en guzel manzarasina uyanin yine size keyif vermez.

70 civarinda ulkenin altini ustune getirdim. Su an gordugum hic bir yer bulundugum hic bir ulke beni heyecanlandirmiyor.. Insani bunaltan sey rutin hayat. Gezmek de rutin bir hale gelirse ayni problem ortaya cikiyor o yuzden sizi bunaltan sey neyse onu dogru tespit edin. Iki gununuz bir olmasin.
  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (29.06.18 06:15:53)