Oyun Kasma Sorunu

İndirime girdi diye Hitman alayım dedim, önce bir demosunu indirdim. Laptop'ım Sistem gereksinimlerinin minimumunu karşılıyor, önerilenlerde ise sadece işlemci geride kalıyor sanırım ama her şey low'da olmasına rağmen oyun kasıyor. Neden olabilir?

Benim Sistem:
GeForce GTX 850M
Intel(R) Core(TM) i5-4200H CPU @2.80Ghz
7.89 GB RAM

MİNİMUM:
İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870

ÖNERİLEN:
İşlemci: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290

Kac fps mesela?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (23.06.18 09:59:25)
gpu.userbenchmark.com

üzgünüm ama 850m 660'ın yanında gayet kötü bir kart.
  • washe  (23.06.18 10:28:04)
eski laptopta oyun oynamak istiyorsan yurtdışından harici ekran kartı adaptörü alıp en azından bir gtx 1050 takman lazım, yoksa alacağın fps oyun zevkinin içine eder şekil 1-a.

Gene de laptop'un dahili wireless kartını çıkarıp yerine bu adaptörü takmak, harici güç kaynağı almak derken az daha koyar yeni laptop alırım diyor insan. Ya da ps4 pro.

tr.aliexpress.com
  • kimlanbu  (23.06.18 12:03:40)
abi minimum gereksinimlerin bile hiçbirini karşılamıyorsun zaten, eşdeğer bile değil.

  • gkhncnzdgn  (23.06.18 14:05:50)
Youtube'daki benchmark videolarını izlerseniz mesela www.youtube.com lowda 30 fps de oynarsınız. Demo olduğu için optimizasyonu pek iyi olmayabilir. Oyun çıktıktan sonra gelen güncellemelerle optimizasyon düzeltilmiştir diye düşünüyorum. Bence oyunu alın eğer sonuç aynı olursa iade edersiniz. Bu arada desktop ve laptop ekran kartlarının arasındaki farkın bu kadar uçuk olması oldukça acayip. Sanırım kıçı kırık Gtx 1050 performansı almak için Gtx 1080 Slı sahibi olmak lazım.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (23.06.18 20:32:16)
gtx 900 serisi ile laptop ve masaüstü ekran kartları arasındaki fark çok çok azaldı.

misal gtx 980'in birebir aynı performansı veren laptop versiyonu da var. 1000 serisi için de aynı şey geçerlidir tahminimce.
  • washe  (23.06.18 21:30:59)