paris'te yaşamak ister misiniz?

neden?

ekleme: ya gençler doğrusu "paris'te yaşanır mı" olacaktı ama ben biraz fazla genel bir soru sormuş oldum.

şimdi herkes içinden gelen ülkeyi terketme arzusunu yazdığı için silmek de istemiyorum.

siz yazmaya devam edin ben "paris'te yaşanır mı"yı sonra sorarım.

tüm cevaplara tik gelecek bu arada.

kısa dönem yaşamak isterim 3 ay gibi
istanbulu seviyorum parise bile değişmem

  • rentts  (19.06.18 22:58:49)
İsterim. Dünya şehri. İzmir'den iyidir.

  • Lim5  (19.06.18 22:59:03)
Acikcasi su anda bana Yunanistan'in en yakin kasabasindan en uzakta Irlanda'nin en bati koylerine kadar her yer daha cazip geliyor.

  • Traveller  (19.06.18 23:00:01)
Louvre Müzesi gibi yerleri turist stresi yaşamadan rahat rahat gezebilmek için kısa bir süreliğine yaşamak isterdim. Onun haricinde özel olarak bir ilgim yok.

  • dissendium  (19.06.18 23:03:31)
kesinlikle. metropol hayatını seviyorum ve paris avrupa'daki en "metropol" metropol. bir tek londra ile karşılaştırırım bu açıdan, seçimim paris olur.

  • Bruce  (19.06.18 23:08:15)
paris'e özel bir ilgim yok ama şuan fas, cezayir, tunus üçgeninde yaşamak bile türkiye'de yaşamaktan daha iyi olur diye düşünüyorum.

  • golgi aygıtı  (19.06.18 23:09:10)
Isterim ama evler cok kotu, sehiricine yakin evler fare deligi gibi oluyor genelde.

Bu olumsuz durum disinda, cok seviyorum Paris´i, simdiye kadar 3 kez gidip hep 5-6 gün kaldim, orada yasama dusuncesi heyecanlandiriyor beni.
  • buf-e kür  (19.06.18 23:10:52)
Hiç güvenli değil. Bir kere gittim. Bir daha da gitmeye cesaret edemem.

  • geçerkenugradım  (19.06.18 23:18:41)
siktir olup gideceksem neden olmasın..
bu soru türkiye'de yaşayanlar için mi?

  • probiyotik  (19.06.18 23:18:56)
5 ay kadar yaşadım. geniş caddeleri ferah bi his veriyor, devasa bi şehirde yaşadığınızı hissettirmiyor. kenar mahallelerde değilseniz her şey elinizin altında, 14 adet metroluk ağ var, velib denen kiralık bisikletle biçok noktadan ödünç alıp başka bi yere bırakabiliyorsunuz. uygun fiyatta küçük restoranlar mevcut, 10 euro ya doyuracak yemekler bulmak mümkün. kiralar uçuk, 7-8 m2 lik odaya 700 € kira verenler var, merkezi yaşama derdi yoksa merkeze 15 dk metro uzaklığında aynı fiyata 60-70 m2 kiralar da mevcut.
yaşadığın bölgeye bağlı olarak yaşanır diyorum.

  • sttc  (20.06.18 00:29:57)
Paris muhtemelen Avrupa'nın en leş şehirlerinden biridir, yani ismi Paris ama kendisi o kadar da Paris sayılmaz, tüm şehrin çiş koktuğu ender şehirlerden biri.

  • angelus  (20.06.18 00:33:23)
Avrupa genelindeki insanların türklere yukarıdan bakma olayı bu kadar fazlayken, fransızların snobluğu hiçççç çekilmiyor maalesef. Buradaki yaşam standartlarımı devam ettirecek şekilde kazanırken, artı olarak ayda 25-30 bin kenara atmadığım sürece yaşamam.

  • roket adam  (20.06.18 00:48:05)
Fransiz ekolunden gelmiyorum, Franco kizi degilim, tarihine derinlemesine hakim degilim, muzik kulturu desen o da oyle. Tarihini detaylica bilmedigim, ilgimi cekmemis, muzikleri benimle ortusmeyen hicbir yerde yasayamam. Ayrica Fransizcaya karsi da bir meylim yok.

  • perfectum  (22.06.18 10:42:26)
Başıma bir iş gelmeyecekse ben istemezdim. Paris beni hiçbir zaman çekmedi. Oslo’yu tercih ederim. Daha sakin, efil efil bir şehir.

  • i m cool with that  (22.06.18 10:48:17)
cok da guzel yasanir, pek de guzel yasanir

  • x daemon  (22.06.18 10:50:33)
Skseler yasamam.
Nedeni, neden yasayayim? Beni cezbeden bir tarafi yok. Ayrica keko kayanayan bir sehir. Nereden bakarsam bakayim cekici bir tarafi yok bana. Insani, sartlari, atmosferi hicbir seyi cekici degil. Arti fransizlari pek sevmem. Tek begendigim tarafi metro agi. Baska da hosuma giden bir sey olmadi.

  • stavro  (22.06.18 10:53:35 ~ 10:55:05)
Ben istemem. 10 senedir senenin yaklaşık 80-90 günü Paris'te geçiriyorum. Bence en büyük problem fazla turistik olması. Merkezin hemen her yeri turist kaynadığı için fiyatlar, kalabalık vs her şey uçuk durumda.

Yurtıdşında yaşama imkanım olsa, Almanya'da bir şehri tercih ederdim kesinlikle.
  • kint  (22.06.18 11:19:10)