Enjektör arızası olan bir dizel araç alınır mı?

İnternette 37.500tl ye bir peugeot 207 buldum. aracın sadece iki parçasında lokal boya varmış, kazası, değişeni yok.

motorda üfleme vs var mı diye sorduğumuz zaman,
bir tane enjektöründe biraz problem var dedi.
ekspertize sokmaya değer mi?

sizce bu araç almaya değer mi?

Enjektorunun nesi varmis. Iseme mi yapiyomus?

Ne kadar suredir oyle kullaniyomus?

Araba kac bin de imis?

Ekspertiz ona ne yapabilir ki? Diyelim iseme yapti silindir kafasina zarar verdi bunu nasil anlayacak? O raddeye gelmisse zaten..
  • bir3iki7  (18.06.18 03:18:50)
ekspertize sokmaya değer mi derken; siz neden ekspertiz ücreti ödüyorsunuz ki? satıcı ödemesi gerekiyor.

  • inannas jofn  (18.06.18 03:23:12)
ilk arabam olacak, rajonu bilmiyorum

  • sahipsiz  (18.06.18 03:24:24)
bana da ilk kiralık evimde dask'ı bana kitlemişlerdi. haliyle size de ekspertizi kitlemeye calısırlar. ekspertiz satıcıya aittir. alıyorsan al gardaşım yoksa bekleme yapma derse bekleme yapmayın başka araç arayın. o satıcıdan hayır gelmez. keza bana o ev sahibimden hiç hayır gelmemişti.

  • inannas jofn  (18.06.18 03:26:35 ~ 03:27:27)
Ekspertizi alıcı oder.

  • pofudukayi  (18.06.18 07:26:57)
O araçtan uzak dur.
Enjektör arızası demek büyük masraf ve uğraş demek dizel araçta. Senelik 30 bin km üstü yapmayacaksan zaten dizel alma. İkinci el dizel sıkıntılı bir durum.

  • bos gezenin bos ustasi  (18.06.18 07:50:00)
racon şöyle olması lazım;
eğer satıcının belirttiği gibiyse alıcı öder. değilse, başka şeyler çıkarsa satıcı öder.
ekspertize sokmadan araç almayın. hatta servis vs. kayıtlarını da sorgulayın.
  • rhan  (18.06.18 08:54:22 ~ 08:54:59)
Dizel ve enjektör problemi var ise ciddi uzak durun derim. Masrafı az buz değildir.

  • sbryldrm  (18.06.18 10:17:34)
muhtelemen 1.6hdi motor, özellikle 2009-2012 arası yıllara ait ise, enjektör bunlarda kronik bir sorun. eğer piyasa fiyatından 2-3 bin lira düşükse alınabilir. alıp herhangi bir sorun çıkmadan enjektör değişimi yapabilirsiniz.

  • babilbaligi  (18.06.18 10:30:56)
1 enjektörde sorun var mutlaka diğerleride sorun çıkaracaktır, fiyatta ona göre pazarlık yap. Ben olsam peugeot almam sürekli başını ağrıtır.

  • Boris  (18.06.18 10:39:34)
Bazen enjektor sorunu zannediliyor. Pompa cikiyor. İksii de elden geciriliyor bakiyosun sorun daha derinmis.

Enhektor sorununu Nasil tespit etmisler? Enjektoru sokup test mi yaptirmislar? Oyle ise yerine yeni yada revizyonlu bir sey takip aracim sorunsuz diye satmak varken bu mide bulandirma niye? Tersten dusunun. Sorun kucuk degil.
  • ykyt  (18.06.18 10:45:06)
enjektör, common rail hattı, yakıt pompası, turbo, motor, şanzıman

bu sorunlar aşırı pahalı sorunlar.

sen ha komple motor yaptırmışın, ha yakıt pompası turbo, değiştirmişsin.

acayip kazık :)
  • Photographer  (18.06.18 12:00:57 ~ 12:01:14)
Bu haliyle satilmasi beni suphelendirirdi.

  • stavro  (18.06.18 13:36:45)