[]

excel 2010 tıkladıkça artan kutu oluşturmak?

bir listem var, yanında da adetler, ben bu kısma tıkladıkça adetler artsın istiyorum. bununla ilgili bir formül var mı?
şu adreste bir kaç örnek vermişler ama becerecedim?
www.excel.web.tr

nereden, nasıl yapılır? detaylı anlatabilir misiniz?

 
sitede baya detaylı açıklanmış hatta adam yapıp yüklemiş dosyayı. takıldığınız kısım neresiyse yardımcı olayım.


  • mahmut29  (14.06.18 13:00:20) 
Ben de merak ettim o sayfayı inceledim.

Verilen kodu, geliştirici modu sekmesinin altında yer alan visual basic butonuna basarak açılan visual basic sayfasına yapıştırın.

Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
If Intersect(Target, [Target]) Is Nothing Then Exit Sub
Target = Target + 1
End Sub

Sonra o excel sayfanıza geri dönün ve her hangi bir boş hücreye çift tıklayın, 1 olacak. sayı olan bir yere çift tıklarsanız 1 adet artacak.

Geliştirici modunu, dosya > seçenekeler > şeridi özelleştir kısmı altından aktif hale getirebilirsiniz
  • dahinnotha  (14.06.18 13:50:48 ~ 13:51:43) 
yaptıklarım adım adım:
Excel açtım>geliştirici>visual basic> burada yeni ekran açılıyor nereye yapıştıracağım?
ekran görüntüsü:
prnt.sc
anlatılanlarda "insert" demişler ona tıklıyorum>module> beyaz pencere çıkıyor>kodu oraya yapıştırıyorum> excel sayfasında hiç bir şey olmuyor.
Ekran görüntüsü:
prnt.sc

eksik olan nedir?
  • late viper  (14.06.18 14:45:30 ~ 14:46:42) 
excel'de visual basic açıldığında, solda çalışma kitabı, sayfa1, sayfa2, sayfa3 gibi bölümler var. hangi sayfa üzerinde çalışıyorsanız ona tıklayın, kodu yapıştıracağız beyaz alan açılacak. insert demenize ve module eklemenize gerek yok bu kod için.
kodu yapıştırdıktan sonra visual basic penceresini kapatabilirsiniz.

sayı içeren (ya da boş olan) hangi hücreye çift tıklarsanız sayısını 1 arttırır. sadece adet'lerin bulunduğu sütun u değil.
  • dahinnotha  (14.06.18 15:36:57 ~ 15:40:20) 
@dahinnotha
hay yaşa, çok teşekkürler.

peki bunu sınırlandırmak mümkün mü? tüm sayfada değil de tablonun belirlediğim yerlerinde çalışmasını sağlayabilir miyim?
  • late viper  (14.06.18 15:55:30) 
Evet mümkün,

[Target] yazan yere [A1:A3900] yazarsanız A sütununda 1 ile 3900 satırlarda çalışır.

A'da ve C'de şu aralıklar B'de E'de şu aralıklar yapmak da mümkün ancak ben o kadar bilmiyorum. Aralıkları koddan değiştirerek yapabilirsiniz bu durumda.
  • dahinnotha  (14.06.18 19:19:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.