[]

Excel sorusu

Selamlar,

Elimde

a
g
d
b
.
.
.

Seklinde giden bir veri var. Ben bunu aralarinda birer bosluk olacak sekilde bir satir icerisinde yan yana a g d b ... seklinde nasil yazabilirim?

Tesekkurler.

 
=A1&" "&A2&" "&A3&" "&......


  • veritaslibertas  (08.06.18 18:05:48 ~ 18:06:21) 
veritaslibertas tesekkur ederim, iki sorum var:

1. cok sayida satir var, hepsini elle girmemek icin ne yapmam gerek?
2. islemi tamamladiktan sonra aralarinda bosluklarla yazilmis o satiri baska bir yere kopyalamam gerek fakat tikladigimda hucre icindeki degeri degil de formulu gosteriyor. Bunu nasil cozebilirim?

Tesekkurler tekrardan.
  • voyager 1  (08.06.18 18:13:25) 
2. Hücreyi kopyalayıp, sağ tıklayıp özel yapıştır deyip "değerler" seçip ok deyin. formülü bozup metin haline getirecektir.

1i bulamadım fakat bulunca yazacağım
  • veritaslibertas  (08.06.18 18:34:02 ~ 18:54:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.