elektronik eşylarda kaç kere garantiye ihtiyaç duydunuz?

Kullanıcı hatası değil ama kendi kendine bozulan elektronik aletlerden bahsediyorum.

Herkes bir garanti sevdasında, tamam iyi bir sey garanti ama +500 lira vermeye değecek kadar iyi bir şey mi atıyorum cep telefonunda.../yazar burda distributor-ithalatcı garantili telefonlardan bahsetmis)

not: şans mıdır değil midir bilmiyorum, şu ana kadar hiç ihtiyacım olmadı garantiye.
ek not: pardon bir kere oldu, logitech mouse tu onda da yenisini gonderdiler.

  • japon askeri  (31.05.18 16:59:13)

  • veritaslibertas  (31.05.18 17:02:15)
Hiç olmadı

  • crown  (31.05.18 17:06:13)
aile bireyleri için konuşursam
samsung cep telefonu 3 kere
iki ayrı general mobile'dan biri 2 kere biri 1 kere
hp laptop 1 kere

yani ihtiyaç doğuyor illaki. zaten garantiye devamlı ihtiyaç duymazsın. bi kere duyarsın, o bi kerede de ihtiyacını karşılamazsa paran boşa gider.

mi6 aldım ithalatçı garantili. işimi şansa bıraktım.
  • elorelia  (31.05.18 17:06:23 ~ 17:06:52)
0 garanti sağlamaktan kaçınan firmalara gidip yine de veriyoruz o farkı, logitech garanti konusunda çok başarılı haklarını vermeli

  • freebird5406_2  (31.05.18 17:06:45)
* jabra halo smart, bir yıl içinde aynı sorundan (tek tarafta temassızlık) iki kez garantiye gönderdim. ilkinde aynı model ile değiştirdiler. ikincisinde jabra elite 25e gönderdiler.

* lg g4, bootloop sorunu nedeni ile anakartı değişti garantiden.

* sandisk cruzer flash disk, birdenbire yazma korumalı oldu, yenisi ile değiştirdiler.

* dell laptop, şarj aleti bozuldu. yenisini kargo ile yolladılar.
  • inheritance  (31.05.18 17:06:55 ~ 17:16:21)
Lenovo laptop için birkaç kere. Güzel ve hızlıydı o zamanlar. Şimdi nasıldır bilmiyorum.

Çok uzun zaman önce, adını dahi hatırlayamadığım bir taşınabilir hdd için (pek bilindik bir marka değildi) 1 kere.

Samsung monitor için bir kere. 2 günde falan halletmişlerdi sanırım. Şimdi nasıldır bilmiyorum.

Bir de, yanlış hatırlamıyorsam, hepsiburada'dan ATI ekran kartı için iade almıştım. Sapphire idi galiba üreticisi. Ama tabii o zamanlar ekran kartları ucuzdu.

Yine samsung led tv için en az 1 kere olacak gibi gözüküyor şu an.

Edit: Ha bir de OCZ ATV usb bellek vardı (efsaneydi bence) yine hb'den aldığım. Bağlantı noktası gevşemeye başlayınca değişim istedim. Adamlar gidip saçma sapan bir usb vermişlerdi de fena çemkirmiştim. Kısa süre sonra o verdikleri rezil usb de kendini salıvermişti zaten.
  • skooma  (31.05.18 17:12:42 ~ 17:22:14)
Philips External HardDisk (1 TB)... 3 kere...

2 kez aynı sorundan teknik servis gördü. 3. kez götürdüğümüzde ise aynı sorunu 3. kez tekrarladığı için ürünü iade alarak bir üst versiyonunu verdiler (2TB). bir daha da sorun olmadı
  • janavarorion  (31.05.18 17:42:38)
* Sony kulaklık bozuk çıkmıştı. Yenisini gönderdiler.
* Korg Electribe almıştım. Sıfır aletin ekranı 3-4 gün sonra bozuldu. Tamire gitti geldi derken aletten soğudum bi' kenarda yatıyor şimdi.
* Bilgisayar konusunda laptoplarım hiç servise gitmedi.
  • unstabledotpy  (31.05.18 18:04:46)
3 kere iphone için ihtiyaç duydum, hepsinde telefonu değiştirdiler.

  • cay koy geliyorum  (31.05.18 18:13:50)
1 kere. sony telefon için. yenisini gönderdiler.

  • wilhelmwasmuss  (01.06.18 02:08:55)
1 kere kulaklik için.

  • Amaranta ursula  (01.06.18 02:11:10)
1 kere iphone için, yenisini verdiler.

  • kojonotsuki  (01.06.18 03:05:58)
1 kere iphone, 1 kere Western Digital harddisk götürdüm. İkisinin de yenisini verdiler.

  • zombi  (01.06.18 09:00:13)