perde ve yatak öneri

Düğüne 1 aydan az kaldı evin işleriyle uğraşıyoruz , perde ve yatak konusunda kafama takılan 1-2 soru var

160*200 yatak alacağız , Bilindik markaları gezdik . Yataş tesla sleep hoşumuza gitti . (2-3 dk anca uzanmışızdır gerçi) Google aratınca şikayet varda son zamanlarda baya şikayet olduğunu görünce soğudum. 1500 maksimum 2000 civarı önerilerinize açığım. Tesla ortopedik olduğu halde ağrılardan şikayet çok olmuş. Şikayetleri umursamadan deneyince rahat gelen yatağı almalı mıyım ?

Perde Konusunda Ankara'dayız Nişantaşı pazarını önerdiler. Orada Tüm ev için 1500 TL fiyat aldık. Salon tül , güneşlik ve fon Diğer odalarda toplam 1 metre ye 2 metre 8 tane zebra perdelerden.

Daha sonra başka yerleri gezince Nişantaşı pazarındaki seçtiklerimiz kalitesiz gibi gelmeye başladı ve aldığımız fiyat sırf salon için 1500 TL Toplam fiyatta 3-4 bin arası gibi görünüyor.

Evimiz 90m2 civarı .

-Bu zebra stor perdelerin tavana sabitlenmesi mi yoksa kornişe geçilecek şekilde seçilmesi mi daha iyi olur???
-Yakın zamanda perde alanlar önerilerine açığım , fiyatları da belirtirseniz kıyaslama açısından çok memnun olurum.

yatak sorusunu cevaplayayım:

2 ay kadar önce istikbal sleepwell energy aldım.
hatta ölçüsü de 160x200.
1300 liraydı.
bir tarafı orta, bir tarafı sert.
ben hafif sertimsi yatak sevdiğim için aşırı memnunum.

yatağı aldıktan sonraki günün sabahında aradılar getirelim diye.
ben daha geç bir tarihte istedim, hiçbir sorun çıkmadan o günün sabahında arayıp getirdiler.
sonrasında da arayıp memnun kalıp kalmadığımı sordular.
müşteri memnuniyeti açısından da bir sorun yaşamadım yani.
tavsiye ederim.

yataşla ilgili "yatak" konusunda bir şey diyemiyorum.
ben yatak başı ve bazayı yataş'tan aldım, teslimat için en geç 30 gün dediler.
hakikaten 31. gün geldi ucu ucuna.
ama stres yaşadım gelir mi gelmez mi diye.
o yüzden yataş için bir şey diyemiyorum.

edit:
bence bir de yatsan'a bakın.
benim ilk tercihim yatsan olacaktı, ama yakınlarda doğru düzgün showroom bulamadım ve zamanım kısıtlıydı.
o fiyat aralığında yatsan'da rahat bir şey bulursanız bence yatsan almak daha mantıklı olur kalite açısından.
  • blatta hiberna  (31.05.18 10:41:31 ~ 10:49:18)
Perde için Ulus Çıkrıkçılar Yokuşu'na mutlaka uğrayın.

  • buff  (31.05.18 10:45:06)
geçen sene ankarada mahalle arasından yatak aldım ölçüler de 160*200 cm idi. 600 TL ödedik ve accaip rahat. şöyle diyim, gün içinde sırtım ağrısa da ertesi gün sabah kalkınca birşeyim kalmıyor. marka aklımda değil üzgünüm, eğer dilerseniz akşam eve geçince bakar yazarım.

perde konusunda ise, eğer kendi eviniz değil ise çok saçma paralar bunlar. biz carrefour'dan aldık ve çok memnunuz, perde başı 35 TL gibi bir para verdik. ölçüler de 1.5*2 m gibi bişeydi.
  • hosein  (31.05.18 10:49:55)
yatak Yataş athletic. o kadar memnunuz ki, yazlığa bile aynısından aldık.

perde konusu biraz karışık, verdiğiniz para arttıkça perde kalitesi artmıyor. dolayısıyla ne kadar ucuz bir yerden alırsanız, o kadar iyi. halk pazarı, sosyete pazarı tipli yerlere bakın. tezgahlar falan biraz biçimsiz, ama sonuçta aldığınız perde aynı. Batıkent uzak kalmıyorsa, biz oradaki ucuzluk pazarından almıştık.
  • babilbaligi  (31.05.18 10:58:18)
perde konusunda kornişe geçecek şekilde alırsanız kolay oluyor.
plastik montaj aparatı oluyor, çıt diye geçiyor kornişe. perdeciye söylerseniz verir.

  • contavolta  (31.05.18 11:00:48)
İstikbal de yataklara bakmadık, Bir oraya uğrayım
Zaten yeterince eksiye girdiğimden fiyatlar değişik gelmeye başladı.
Perde olayında nişanlım beğeniyor, Az kullanığımız odalarda stor alacağız uygun olsun diye , salon ve yatak odasında iyi olsun istiyor.

Diğer 8 tane stor internet ten alsam 1000 yerine 300-400e alırım gibi. Peki bunların takılması rahat olur mu ben yapabilir miyim? Ölçüden yana sıkıntı olmaz
  • bnmzz  (31.05.18 11:03:31)
@ Babilbalığı : Batıkentte ev , 3-4 arası fiyat verenlerde batıkent meydan perdeciler.
Batıkent ucuzluk pazarı dediğiniz cuma cumartesi gimsa orada açılan yer galiba . Oraya bir gidelim.

  • bnmzz  (31.05.18 11:07:17)
Yaklaşık 2 senedir Halsa yatak kullanıyoruz, yattığım en rahat yatak, zaten biz de bayağı araştırarak almıştık. (Fiyatları değişiyordu modeline göre, bizim aldığımız 2000 TL)
Ankara'da da mağazası varmış, bence bir gidip deneyin:
halsayatak.com

Biz perdeleri de ikeadan almıştık, bayağı uyguna geldi. Bir sıkıntı yok şimdiye kadar. Zaten perdeye vereceğiniz parayı kısıp kaliteli yatak almak daha önemli.
  • peggy  (31.05.18 11:09:43 ~ 11:13:00)
@blatta hiberna : Yatsanda 4-5 yatak için fiyat aldık .3binin altına yatak yoktu :) uzaklaştık

  • bnmzz  (31.05.18 11:10:35)
@bnmzz: evet aynen o. fiyat yarı yarıyadan fazla fark ediyordu.

  • babilbaligi  (31.05.18 11:13:33)
ben salonuma koctas'tan aldim zebra perdeyi. kornise kendim taktim. kolay oldu. bim gibi yerlerde bile oluyor zebra. 60tl mi neydi. gayet de saglam.

yatakta kisisel zevkler on planda. ayni yatakta biri rahat eder, digerini uyku tutmaz. ama yatagi kaliteli duzgun yerden almak lazim. o teller falan 1 sene sonra saginiza solunuza batmasin. yatas-idas-istikbal makul fiyatli ve kaliteli.
  • jimicik  (31.05.18 11:33:26)