henüz tanıştığınız biri mesleğini...

... söylememekte diretirse, nasıl bir intiba uyandırır sizde?

Laubaliligi sevmedigi. Tanisir tanismaz sorular soranlari ben de sevmem

  • her giriste sifresini unutan adam  (30.05.18 02:29:11)
nicin insanlara sizin istediginiz gibi davranmak zorundayiz? insanlar calistigi sirketi soylemyebilir. herkesi kendiniz gibi sanmayin.

  • bindokuzyuzkusur  (30.05.18 02:35:25)
işinden utanan bazı insanlar var her nedense. sizin işiniz ondan daha büyük öneme sahipse(!?) ya da öyle olma ihtimali varsa söylemiyorlar.

bir de işinin herkesinkinden önemli olduğunu düşünenler var. onlar merhaba demeden söylüyorlar zaten.
  • brakgn  (30.05.18 02:37:27 ~ 02:38:10)
benim arkadaşım da tem'de sivil polis. o da söylemiyor henüz tanıştığı kimseye, memurum diyo sadece. ilk garip geliyordu ama artık anlayabiliyorum onu.

söylememek değil de yüzeysel bi bilgi vermek iyi olur diye düşünüyorum.
  • ssiradanbirigibi  (30.05.18 04:50:19 ~ 04:52:03)
Paranoyak

  • Traveller  (30.05.18 05:17:51)
İstihbaratçı da olabilir eskort da... Bana ne. Ayrıca yeni tanışmışsak tanımak için sorulan sorulardan birisi değil mi iş/okul bilgisi? Neden herkes garipsemiş?

Gizemli olmaya çalıştığını veya cidden insanlarla paylaşmak istemediği bir işinin olduğunu düşünürüm. Fazla üstünde duracağım bir detay değil, hemen memleketini sorarım :P
  • chicha  (30.05.18 09:03:43)
yaşını söylemeyen kadın gibi bunlar. ne gerek var ki böyle takıntılara? söyle gitsin işte, nedir yani bu gizem

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (30.05.18 09:07:46)
ayar olurum

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (30.05.18 10:01:35)
ha demek ki samimiyeti daha fazla ilerletmek istemiyormuş deyip ben de kısa cevaplar verirdim ve sadece tanıdığım bir insan olarak kalırdı.

  • hosein  (30.05.18 10:35:00)
Yani ben zaten israrla sormayacagim icin (hatta muhtemelen karsi taraf sormadan sormam) israrla soylememe durumu olmayacaktir. Dolayisiyla meslegini soylemek istemeyen hakkinda olumsuz bir sey dusunmem.
Ilk sorulardan birinin meslek olmasi anlamsiz geliyor bana zaten. Ha soruldugunda soyluyorum ama anlamiyorum neden ilk bunu sorarlar.

  • stavro  (30.05.18 11:35:28)
bana da soruyolar söylemek istemiyorum.
ısrara gerek yok.

  • damla sakızlı dondurma  (30.05.18 12:11:53)
sormam zaten ama oldu da sordum; söylemediyse merak etmem, takmam kafaya. neyse ne, bana ne...

  • runagain  (30.05.18 17:54:09)
Yaptığı işten utanıyor, muhtemelen kendini hayatta daha iyi bir yerde görmek isterdi ama çeşitli sebeplerden dolayı bu gerçekleşmemiş. Dolayısıyla kendini başarırız hissediyor ve karşısındaki insanın da hakkında öyle düşüneceğinden çekiniyor. Tam olarak böyle düşünürdüm.

  • i m cool with that  (30.05.18 18:07:47)