[]

Latte icin evde sutu yogunlastirmak

Merhaba,

O sicak buharla sutu kopurten aletten olmadikca istedigim gibi olmayacak biliyorum ama yine de sorayim istedim.

Simdi ben evde once bir kavanozun ya da kapakli bir kabin icinde sutu calkaliyorum epey. Actigimda ustunde kopuk oluyor ama o kopuk cok sonuk oluyor. Sonra mikrodalgada isitiyorum onu. Dibinde cok az sicak suyla granul kahveyi :( cozduruyorum kahve bardaginda. Sonra sutu aktariyorum ama sutun kivami su gibi. Ben boyle yogun yogun olsun istiyorum, hic mi yolu yok?

Tesekkurler.

 
süt köpütücü aletler var, pilli: urun.gittigidiyor.com


ya da french press varsa, sütü ona koyup filtreyi hızlı hızlı bastırıp çekerek de köpürtebilirsin. ben öyle yapıyorum, eğer varsa dene bir.
  • 111111  (29.05.18 17:55:33) 
kopurtme islemini isitilmis sutte yapin (kaynar olmayan). ister kavanoz isterse kopurtme cubugu fark etmez. sut markasina gore sonuc degisebiliyor. ben yarim yagli sutlerin daha iyi kopurdugu kanisindayim.


  • lifeframe  (29.05.18 18:09:23) 
ısıtılmış sütü french press'e koyuyosun akabinden üstten bastığımız kısım sütü üstten alıp en alta götürecek şekilde 10-15 defa normal hızda yukarı aşağı yapıyoruz, üstte büyük baloncuklar başlıyor ve süt içine havayı hapsediyor daha sonra sütün en üst tabakasını geçmeyecek şekilde yavaş şekilde aşağı yukarı yapıyosun ama bu sefer sütü üstten almıyosun köpüğü kaçar, baskı yapan yuvarlak kısım sütün üstünden yukarı çıkmayacak ikinci aşamada sadece sütün içinde aşağı yukarı yapması lazım bu şekilde de 15-20 yukarı aşağıda süt istediğin kıvama gelecek daha sonra yavaşça sütün üst tarafına doğru çekip demir aparatı alıyoruz ve bardağıyla kahveye döküyoruz, dökerken önce kahve bardağını kenarından yavaşça ortaya doğru akışkan yoğun sütü döküp sona kalan daha yoğun kısmı da ortadan yana doğru dökeren kapuçinoyu içmeye hazır hale getiriyoruz.


  • zebragibi  (29.05.18 18:21:21 ~ 18:21:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.