taşınma öncesi adam tutmak

çok fazla atılacak eşya var, kolilenecek de 4-5 tane sökülecek spor aleti var sadece. 2 kişi toplamda 5-6 saate bitirir çok rahat. bunlarla ben uğraşmak istemiyorum. parası neyse vermek istiyorum. böyle taşınmaya yardım edecek koli işleri vs halleden birileri var tutabileceğim? nereden bulunur bunlar?

Bu iş için çalışan birileri yoktur bence. Yaşadığın yerin işçi kahvesine gidersen bulursun bu işi yapabilecek bir kaç adam diye düşünüyorum.

  • valarmurgulis  (28.05.18 18:16:10)
taşıma şirketleri eşyaların toplama işini de hallediyorlardı en son. şirketlerle görüşün bi derim.

  • air  (28.05.18 18:26:54)
normal bir evin toplanıp taşınması ve taşınan evde kurulması da zaten 5-6 saatlik iş. yaklaşık 1000 TL tutar mesafeye göre de 5 km'de 100 TL arttır.

  • hosein  (28.05.18 18:44:55)
geçen sene tasındım ekstra 2 adam getirttim 200 lira aldılar öyle böyle malda tasımadılar 2 evlik eşya :) yalnız bir iki tane mont caldılar evden hırsızlık olaylarına çok çok dikkat edin. 150 lira falandır yövmiyesi şuan

  • Aşk Adamı  (28.05.18 19:00:00)
lokasyon?

  • since1907  (28.05.18 19:00:04)
5 defa falan taşındım şimdiye kadar şehirler arası. hiçbiri yapmıyordu bu işi. ben tamamen her şeyi halletmekten bahsediyorum. kullanmıcağım bazaları falan da dışarı atacaklar vs.

  • altin yumurtlayan lavuk  (28.05.18 19:01:08)
Konya'dan İstanbul'a taşınıyorum.

  • altin yumurtlayan lavuk  (28.05.18 19:01:47)
duyuruyla alakasız ama araya girmek zorundayım.

@Aşk Adamı'na birkaç sorum var:

-Adamları eşyalarını çalarken yakaladın mı?
-Eşyalarının orda bulunduğuna dair senden başka şahidin var mı?
-Eğer ikinci soruma cevabın olumluysa, sen ve senin dışında bir şahit adamların başında durdu mu?

Eğer böyle değilse, söylediklerin oldukça yersiz ve hırsız olmayan birini hırsızlıkla itham etmek büyük bir terbiyesizliktir. Hatta başka sıfatlar da girer buna terbiyesiz dışında.
  • farabi  (28.05.18 19:15:31)
farabi, ama suçlama yaparken şirket ve isim belirtmeden beni dikkatli olma konusunda uyarmış. yanlış gelmedi bana.

  • altin yumurtlayan lavuk  (28.05.18 19:16:42)
duyurudan/sözlükten öğrenci bulabilirsiniz bence. hem fazla eşyalarınızı alırlar bedavaya, hem harçlıklarını almış olurlar. win/win gibi.

  • neverlose  (28.05.18 22:16:12)
@farabi sana ozelden anlattım . buraya kısa özet geçeyim adamlar montları geri getirdi. kamera goruntusu var diyince. başta inkar ediyorlardı sonradan çözüldü olay.

  • Aşk Adamı  (31.05.18 04:24:01)