Hamilelik ve diş

Arkadaşlar 18 haftalık hamileyim artan ve tam olarak hangi dişten geldiğini anlamadığım ağrım vardı. Sağ alt arka 3lü de dolgum var ve hiç bi yerde röntgen çekmediler hamile olduğum için. Sıcak soğuk hassasiyet ya da vurunca anlaşılma olmadı. En büyük dolgu kaldırılıp kanal yapıldı bugün ama bu gece yine uyutmayan üstüne yatamadığım arada zonk zonk zonklayan şiddetli ağrılarım var. Normal mi yoksa yanlış dile mi yaptı kanalı? Yoksa bu ağrı kanal başarısız oldu mu demek? Hamile olduğum için farklı bi iğneyle uyuşturdu her şeyi hissettim çok uğraştı sinir bitene kadar ama şimdi hala ağrıyor anlamadım. Bilenler, diş hekimleri tavsiyeniz nedir? Kadın doğumcum da film çekilmesin diyor:(

istda iseniz çok iyi diş doktoru önerebilirim.

kanal tedavisinden sonra da zonklama yapar ama bıçak gibi kesilmez
  • oscar  (26.05.18 02:05:34)
kanal ne zaman yapildi? baya travmatik bir islem bir kac gun agrimasi normaldir.

  • robokot  (26.05.18 02:17:27)
Geçmiş olsun, kanal tedavisi yapılınca da ağrı bir anda kesilmiyordu, yapıldığı gün ağrı olursa ağrı kesici al dendiğini hatırlıyorum, bir de tam uyuşmadan yapılmış sizinkisi, gece ağrıması normal gibi geldi. Ben iki kere gitmiştim diye hatırlyıroum, bir günde tamamen bitti mi tedavi?

  • hair freak  (26.05.18 02:18:43)
İzmirdeyim. Teşekkürler arkadaşlar ağrı kesici Parol minoset alabiliyorum günde 3ü geçmemek kaydıyla. Hiç etki etmiyor. Şu an geçici dolgu var bi hafta sonra kalıcı yapılacak. Uyumak istedim sanki ameliyata alındım öyle bi ağrıyla kalktım, gerçekten sürünüyorum zonkluyor çenem. Hamilelik dolayısıyla daha mı hassas acaba ben mi çok şiddetli hissediyorum anlayamadım:(

  • gobuk1234  (26.05.18 04:02:08)
İdeal diş polikliniği var alsancak da
15 senedir ailecek gidiyoruz çok memnunuz
Eğer sorununuz devam ederse tavsiye ederim
  • fasulyek  (26.05.18 04:59:01)
Teşekkürler geçmezse gideceğim

  • gobuk1234  (26.05.18 05:58:10)
kanal tedavisinden sonra ağrı normal ama çürük diş ağrısı gibi ağrımaz. iki ağrı farklı olur yani. şiddetli, uyutmayacak derecede olmaması lazım. ayrıca göbeğin üzerine kurşun yelek koyularak röntgen çektirilebiliyor gebelikte. doktor bilir tabi ki ama yine de bi araştırın derim.

geçmiş olsun.
  • elorelia  (26.05.18 10:28:53 ~ 10:29:35)
Hamile olduğumu bilmeden dişte çektirdim röntgen ve kanal tedaviside. Üstüne iğne bile oldum dişim için. Allah şükür bir sorun olmadı.
Kanal tedavisi eğer diş çok sorunluysa ve uğraştıysa tedavi sonrası iki gün acı yapabiliyor. Geçen hafta yaptırdım.

  • ayhsegull  (26.05.18 12:19:21)