[]

Sacma Sapan Bir Kaşintim Var.

2 gundur var bu durum. Vucudumda gozle gorulur bi kizariklik vs yok.

Noktasal olarak kasiniyorum ama surekli. Misal bi an omzumun arkasi kasiniyor (anlik boyle), 20 sn sonra dizimin ustu, aradan 30 sn geciyor sirtim, ayagim vs. vs.

Genel bi kasinti degil. Sanki 1 milimetre boyunda bi sinek surekli bi yerlerime konup orayi kasindirip baska yere geciyor.

Is geregi santiyedeyim 2 haftadir.

 
stresten olabilir mi? benim benzeri bir alerjim var ve stresli olduğumda başlıyor.


  • 111111  (25.05.18 15:54:57) 
@1111 valla olabilir hocam. bariz bi sikintim yok ama ramazan falan biraz seyapti galiba :)

tesekkurler
  • brkylmz  (25.05.18 16:07:05) 
Aynısı bende de bir kaç yıl önce olmuştu. Cildin aşırı kuru olması ve o dönemde çok yağlı bir ürün kullanmak (örneğin aromalı yağlarla masaj yaptırmak) sebep olabiliyor. Bunun dışında stres +1.
Benimki stresten çıkmıştı. Doktor advantam krem vermişti kaşıntıyı dindirmek için. Bir de cildi nemli tutmayı önermişti ve Cetaphil nemlendirici vermişti. Bir de duş alma sıklığını azaltmamı söylemişti ama o mümkün olmadı tabi.

  • luin 41  (25.05.18 16:21:40) 
kuru cilt kasindirir, daha cok su icin.


  • jimicik  (25.05.18 16:25:02) 
bol su +1

benzer şikayetle dermatoloğa gittiğimde "excipial lipo" krem yazdılar. hiçbir şikayetim kalmadı. duştan sonra vücudunuza sürüyorsunuz.
  • nice tnetennba  (25.05.18 17:53:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.