Kadında boy

Kadında uzun boyun, özellikle de uzun sayılan erkekler tarafından o kadar da tercih edilen bir şey olmadığını gözlemliyorum, doğru muyum?

Erkekler, sizin boyunuz ve kadında aradığınız boy kaç?

185e kadar uzun olmasında sakınca yok. Zaten oradan uzunu da bana denk gelecektee....

  • valentinov  (19.05.18 01:00:41)
ben minyon kadınlardan hoşlanıyorum genel olarak. 160-165 civarı boyu olan kadınların daha çok ilgimi çektiğini hissediyorum. fakat her kriter yıkılmaya adaydır.

benim boyum 180
  • biravekahve  (19.05.18 01:31:50 ~ 01:32:49)
ben 1.83 üm ve çok kısa olmamasına, çok da uzun olmamasına dikkat ederim.

yani 1.67 - 1.75 arası iyidir diye düşünüyorum.

ama ben ortası olarak 1.70 falan isterdim. o işler öyle olmuyor tabii, kısmet.
  • Neill  (19.05.18 01:44:05)
Tercihle alakasi yok, uzun boylu kiz nadir.

  • baldur2  (19.05.18 01:49:27)
Benim boyum 182 (erkek)

Nişanlımın boyu 178

ben hep uzun ince sevmişimdir. 170'den aşağısıyla olmazdı...
  • yukselen gunes evi  (19.05.18 02:01:17)
benimki 183, uzun boylu kadınlara hep bi sempati duymuşumdur 170 180 arası kıpss (:

  • vhs kaseti  (19.05.18 02:55:42)
170 en ideali. uzun olsun istemezdim.

181 E
  • ssiradanbirigibi  (19.05.18 02:58:34)
180 altinda sevgilim olmadi, onlar da kisa boylu olmamin cok sevimli oldugunu ve hatta seksi oldugunu soyluyorlardi valla :D

Boy 155 ama 157 diyorum ajsksj
  • kuehles blondes  (19.05.18 06:45:53)
kadin yuksek topukla bile seni gecemeyecek, ona gore eyyorlayin..yoksa komik duruyor.

  • cooperr  (19.05.18 07:23:46 ~ 07:24:32)
oran olarak birbirine yakın değil, uzun boylu kısa boylu ve orta boylu kadınlar. zaten kadın-erkek arasındaki boy farkından ötürü nerdeyse erkekte kısa dediğimize kadında nerdeyse vauv ne kadar uzun demek zorunda kalıyoruz.

uzun boylu kadınlara karşı önyargı denmiş, bu bende yok. aksine birine sanki zein katın penceresinden aşağı eğilerek bakıyormuşum hissi verecek, buna yakın bir açıdan bakmak hoşuma gitmiyor. beraber uzun mesafe yürüyosak bir aşamada boynum ağrıyor vs.

eşit ya da yakın miktarda denk gelseydi uzun boyluları tercih ederdim tabii ki.

o gözlemlediğin şundan da olabilir benim tahminim, kısalar zaten çoğunluk olduğu için uzun boylu olmak bilhassa önemsense bile "aman abi boyu da eksik olsun" denerek seçilmiş/tercih edilmiş oluyor, e ondan sonra uzun boylu birine denk gelsek bile erkek başı bağlanmış ya da ikilemde kalacağı bir durumda kalmış oluyor.

boyum 1.88
  • dafaisss  (19.05.18 08:13:25 ~ 08:22:14)
160-180 arası her boydan sevgilim oldu.170-175 arası ise boy olarak en uygunu gibiydi. Benim boy 185.

  • valarmurgulis  (19.05.18 09:29:35)
1.80 ım 1.70 - 1.75 aralıgı iyi olurdu

  • dreadplayer  (19.05.18 09:55:40)
1.90’ım
1.70-75 iyi olur.

  • EasyTiger  (19.05.18 10:17:51)
Uzun boylu kadin takintim yoktur ama uzun boy bir artidir benim gozumde, Kadin uzun boyluysa sirf boydan dolayi birkac adim ondedir cekicilik acisindan bana gore.
Yani uzun boylu kiz gordugumde soyle bi "hey maasallah" derim.
Kendim uzun boylu degilim, 174-175cm. Ama benim boyumdaki bir kiza da uzun boylu diyorum ben, en azindan Tr'de. 175-180 civari bir kiz kilosu da yerindeyse harika bence.Hatta 170 de iyi. He 185'lik kiz bana cok uzun, biraz absurd olur ama kendime yakistirmasam da begenirim, valla iyiymis bu kiz derim.
Bu arada eskide boyle degildim, kadinda uzun boyun bende etkisi yoktu. Sonradan oldu boyle. Sanirim 20lerin ortalari gibi basladi.

Konuyla alakasi pek yok ama ben daha erkek millettinde boyunu gercekte oldugundan uzun sanmayani gormedim. Memlekette boyu 175cm olan bi benim. en kisasi 178-180cm. Adamla yan yana geliyoruz, benden 3-4cm kisa (ayniyiz demiyorum bak benden kisa) boyum 1.79 diyor. Oburu 1.80 diyor falan. Arkadas ayaklarini kaldirarak mi boy olcuyorsunuz ya da ayakkabiyla falan mi? Ayakkabiyla olcsen hadi 3cm farketsin, en az 6-7cm buyuk saniyor herkes boyunu. 1.65 olan 1.70, 1.75 olan 1.80'e yuvarliyor. Ben 1.74 diyince yok yav sen daha uzunsun yanlisin var diyorlar cunku ben 1.74 isem kendi 1.80 falan olamayacagini biliyor:D

Bir de 180cm uzun boy falan degil evet de kiz milletinin 175cm'i kisa boy sinifina sokmasina da hastayim. Kisa dedigi adamla arasinda 10cm var:)
He bunlar tercich meselesi kendin 160 olsan da "bana 185'den asagisi kisa arkadas" diyebilirsin ama 175 erkek kisa degil, benim kistasima gore benim tercihime gore kisa diyeceksin. 175 boy ortalam bir erkek boyudur, ne uzun ne de cuce. Hollanda'da yasiyormus gibi yorum yapiyor bazi kizlar. Yahu 175 kisa ise sen bildigin cucesin o zaman:) Millet sana cuce diyor mu?
Yani demem o ki tercih kriterlerinizle gercekleri birbirinden ayri tutun.
  • stavro  (19.05.18 11:04:20)
eşim 187 ben 177yim. bence boy görünüşe göre de değişiyor, aynı boyda olanlar bile vücut yapılarına, kilolarına göre farklı görünüyorlar.

  • sayns  (19.05.18 11:32:12)
Doğru. 193 lük bir sevgilim olmuştu oradan biliyorum. Ben 171 dim ama daha aşağılara inerdi bence, o ışığı görmüştüm onda :D

  • perfectum  (19.05.18 11:47:07 ~ 11:48:09)
Gözlemlerime göre kadında boya takan erkekler genelde 170’lerde. Sanırım kendilerinde eksik gördüğü şeyi karşı tarafta görmek hoşlarına gidiyor. Daha çekici görünüyor onlara.

Tam tersi gerçekten uzun boylu olan erkekler kadınlarda boy konusunu genelde aşmış oluyor.

Benim boyum 164 cm. 170 cm küsür boyu olan sevgililerim benim hep kısa oluşuma vurgu yaparlardı. Bücür, fındık kurdu, işte sen şöyle minyonsun böyle miniksin falan derlerdi. Ayrılınca çirkefleşip hobbit, güdük diyenler de oldu. Ancak boyu 185 cm’nin üstünde olan sevgililerim boyuma herhangi bir gönderme yapmadı hiç. Boy aramızda hiç mevzu bahis olmadı. 194 cm sevgilim oldu, o bile bana sen kısasın, güdüksün demedi 170 küsürlüklerin dediği gibi (ki ben onların çoğunu topuklu ayakkabı giyince geçiyordum afsgdh).
  • i m cool with that  (19.05.18 11:48:37 ~ 11:49:30)
kendi boyum 1.78, uzun boylu sayılmam ama kendi çevremde "uzun" kabul ediliyorum genelde daha uzun olan pek olmadığı için.

uzun boylu kadınlar daha çok hoşuma gidiyor benim, çocukluktan beri böyledir. gelgelelim sevgililerimin sadece bir tanesi 1.70 üstüydü sanırım; en aşkım bebeyim olansa bayağı kısaydı. hani uzun boylu olması ekstra hoşuma gidebilir ama benim için bir hoşlanma kriteri değil açıkçası boy. o nedenle ben şu an "boşta" olan birisi olarak "uzun boylu olsa iyi olur" diye düşünüyorum ama 1.62'lik bir kızdan hoşlanırsam (ya da 1.57) da "ya hoşuma gidiyo falan ama bu kız kısa" diye düşünmüyorum. şu an yürüdüğüm hanım 1.70 küsür, kuğu gibi şerefsizim, kulağına BESTRAFE MICH diye fısıldayasım geliyür.
  • der meister  (19.05.18 13:23:48 ~ 13:48:06)
1,70 uzun değil mi yani :O

  • devilred  (19.05.18 13:39:45)
victoria's secret melekleri yanında 155 cm biri olsa ilk ve tek ona bakarım seviyesinde kısa boylu sevdiğimi düşünüyordum, ta ki geçenlerde 175 boyunda bir hatunla öpüşene kadar.
boy 186.

  • zaidral  (19.05.18 13:55:16)
bağa mı didin devilred? öyleyse eğer, 1.70 "uzun boylu seven" biri için "hah tamam bu her türlü götürür" eşiği diyebilirim kendi adıma. kısa falan değil yani, hatta her halükarda uzun kabul edilebilecek bir boy, hele ki türkiye standartlarında. türkiye'de yaşayıp da ideal kilodaki 1.70'lik bir kadına "kısa bu" diyecek adam tanımıyorum açıkçası.

ayrıca yine bazı erkek düşmanları saçmasapan çıkarımlar yapmış, allah allah. ulan uzun boylu, tek hamlede boyun kıracak kadın sevince "eksiklerimizi kapatmak isteyen" minik ezikler oluyoruz, minyon kız sevince bu sefer "güçlü/uzun boylu kadının yanında kompleks yapıyolar şekerim, güçlü hissetmek zorunda hissediyolar o yüzden hep kendilerinden küçük kızlara bakıyolar" deniyor. e kimi sevelim o zaman biz aq 1.60'lığı sevsek suç 1.80'liğe baksak suç. her halükarda ezik, pespaye, dangalak oln yine biz oluyoruz.
  • der meister  (19.05.18 13:55:46)
aradığım boy yok, en fazla 15 santim kısa ya da 15 santim uzun olabilir; fazlası olunca tutup öpmek bile sorun oluyor. mesela 190 adam 160 kadın ilişkisi çok zor geliyor bana, kamburun çıkar sokakta dolaşırken öpmeye çalışsan. hadi sen bunu göze aldın, kız aniden tutup öpmek istedi, napıcak portatif tabure mi taşıycak.

  • Bruce  (19.05.18 14:04:52 ~ 14:06:51)
Ben 182 civarıyım ama 170 in altındaki sevgillerim daha çekici ve seksi gelmiştir.
Kadının kısa olması sevimli ve hoş benxe

  • benaslindayohum  (19.05.18 14:59:23)
Uzun sayilabilir tr sartlarinda 170 boy kadin icin. Uzun diyemeyeceksek bile ortanin bir tik ustu. 175 olsa tartismasiz uzun zaten. Yani tr icin konusrsak boyle.
175 erkek icin orta demem de ayni sekilde tr sartlari icin. Burasi boy ortalamasi dusuk bir ulke. Hollanda ya da Sirbistan'da olsam kisa diyebilirdim (kendim de dahil) ama tr icin asla kisa degil.
Ortalama "kadin tercihi" bakimindan 175 kisa olabilir, bu ayri konu ama boy siniflandimasi olarak orta boy 175. Zaten genel kani nedir, kadinlar "uzun boylu erkek" sever diyoruz degil mi? Yani orta boy degil, uzun boy tercih ederler genelde. Dolayisiyla ortalama ustu olmasi gerekir boy bakimindan tatminkar olmasi icin erkegin. Yani orta boy, kisa boy, cok kisa boy, hepsi - kadinin beklentisi acisindan - kisadir. Bu orta boyun orta boy oldugu gercegini degistirmez.
Kaldi ki TURkiye erkek boy ortlaamasi 172.6cm dir, buna gore 175'e uzun bile dememiz lazim ama o kadar da zorlamayalim.

Bu arada kendimden ornek verirsem uzun boylu kadinlarin cekici gelmesi 20lerin ortalarinda uzun boylu bir kizla tanismamdan sonra oldu. Oncesinde zerre etkisi yoktu gozumde uzun boyun. Kiz guzelse tamam idi. Yani dis etkenler de degistirebiliyor bu tercih kistasini.
  • stavro  (20.05.18 00:15:28 ~ 00:18:43)
sozluk ve duyuruda zaten 85'den asagi adam yok. kadinlar kisa olduklarini itiraf ediyorlar ama onlarinda sevgililerinin boy ortalamasi 90 civari. normal hayatta karsimiza siklikla cikan 1.65lik abiler herhalde aramizdaki irlandalilar...peh

  • cooperr  (20.05.18 07:37:44)
Boyum 180, kadında en sevdiğim boy aralığı 150-159. Bir kadaını uzun diye reddetmem ama kısa olsun isterim. Kısa ve zarif.

  • yirmisantim  (21.05.18 02:37:44)