Kedi davranışları ile ilgili

merhabalar.

2 yaşına yaklaşan maine coon kırması olduğunu tahmin ettiğim (sokaktan aldığım için emin olamıyorum) bir dişi kediye sahibim. yaklaşık 1,5 yıldır bende. çok güzel anlaşıyoruz bir problemimiz yok. ama anlamlandıramadığım bazı hal hareketleri var, onları benden daha bilgili birilerine sormak istedim açıkçası.

kedim kucağa dayanamıyor. yani yerden aldınız diyelim kucağınıza, sürekli bir kurtulma çabası içinde. kurtulma derken de, kucağınızdan saldığınız gibi hiçbir yere kaçmıyor bacaklarınıza dolanıyor sev beni oyna beni diye. yani bi korku durumu olduğunu düşünmüyorum, sadece sevmeme. ama kedi lan bu nasıl kucak sevmez diyorum sonra sjkfnskjdfn

kucak sevmese de, yerde sevilmeye bayılıyor. ben veya eşim işten döndüğümüzde kapıda karşılıyor, bazen bizi gördüğü gibi yere yatıp yerde sevip okşamamaızı istiyor ya da bizi salona kadar çekip ordaki halının üstüne yatıp sevdiriyor. karnını falan da deli gibi sevebiliyoruz. burdan bir güven sorunu olmadığını çıkardım. sevdirirken de bazen ön patileriyle koluma sarılıp, arka patileriyle tırnak çıkarmadan kolumu dövmeye başlıyor, arkasından hemen kolumu yalamaya başlıyor. abi bu nasıl bir manyaklık ksjdnfksfns

biraz saçma bir istek olduğunun farkındayım ancak bu davranışlara yorum getirebilecek insanlara şimdiden teşekkür ederim.

karşınızdakinin kedi olduğunun farkındasınız demi? hepsinin ayrı manyaklığı var, kimisi sevdirmek için kucağa çıkıp sizi ısırır, kimisi sadece bulunduğu yerde kendini sevdirir kimisi de istediği sadece istediği şekilde sevdirir. manyaktır bunlar..

  • hosein  (18.05.18 10:31:20)