chevrolet iddiası

babamla bir iddiaya giriştik, google'dan yeterli sonuç alamayıp buraya döndük:
"chevrolet'in amblemi haç işaretini mi temsil eder, yoksa basit bir artı işareti midir?"

bit.ly

(not: kaynak gösterebilirseniz çok daha müthiş olur, teşekkürler şimdiden)

o amblemin adı yanlış hatırlamıyorsam bow tie emblem. ya da bowtie mıydı? google sonuç verir kesin.

hatta google'a şunu yazınca sonuç veriyor. History of the Chevrolet Bowtie
  • esmer  (25.02.10 14:17:53 ~ 14:21:42)
wikipedia'dan alıntıdır:

Chevrolet first used its "Bowtie emblem" logo in 1913. It is said to have been designed from wallpaper Durant once saw in a French hotel. More recent research by historian Ken Kaufmann presents a compelling case that the logo is based upon a logo for "Coalettes". Others claim that the design was a stylized Swiss cross, in honor of the homeland of Chevrolet's parents.

en.wikipedia.org
  • carliston  (25.02.10 14:19:22)
Louis Chevrolet isviçre kökenlidir. Logo isviçre bayrağındaki artıya atıftır.

en.wikipedia.org
  • phonex  (25.02.10 14:20:03)