erkeklere soru

sizce babanızın sizden maddi bir beklentisi var mı?
bana ev, araba alsın vs şeklinde? herhangi bir şekilde söylemese veya belirtmese bile.

Ciddi anlamda yok. Ben yine de katkıda bulunmak istiyorum gelecekte.

  • dissendium  (06.05.18 21:34:16)
kesin yok.

  • carabelli  (06.05.18 21:49:23)
Babamin degil de annemim var.

  • japon askeri  (06.05.18 21:51:24)
ya tabii ki uzun vadede güveniyor, istiyor, sen yardırsan da borcumuz harcımız bitse rahat yaşasak diyor ama ben 23 yaşında hala hazırlık okuduğum ve kendisi maddi olarak nispeten iyi durumda olduğundan pek bir beklentisi de yok açıkçası. yani benim para kazanmamı, para göndermemi beklemiyor. 51 yaşında olmasına rağmen yakın zamanda emekli olacak zaten. öküz gibi emekli maaşı var, kendisi de çalışmaya devam ediyor zaten. ben becerebilirsem yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyorum, o yüzden önümüzdeki 6 sene daha "50 kuruş ver tırrek" diyen taraf ben olacağım gibi duruyor.

annem öyle değil ama. "tamamen bağımsız olup iyi bir iş sahibi olman benim için yeter ama para da göndersen iyi olur" diyor jsfksl
  • der meister  (06.05.18 21:54:15)
Kesinlikle yok ve hatta ondan daha fazla kazanmama rağmen beni her türlü destekliyor maddi, istemesem dahi. Bizimkiler hep veren taraf ve aile gibisi yok.

  • karacigerim vur kadehlere  (06.05.18 22:06:50)
Ortası bir şey. Sorumluluk aldığımı(zı) gösteren bir şey bekliyor sadece. "Baba, faturaları bu ay ben ödeyeyim." gibi. Onun dışında sürekli parayı biriktirmemizi, kenarda durmasını, geleceğimiz için harcanmasını söylüyor.

  • m e b  (06.05.18 22:12:56)
kendi için hiç beklentisi yok, tek beklentisi kendi durumumun iyi olup, yardım etmeyecek olsam da edebilecek olmam.

  • bir ileti paylastim  (06.05.18 22:21:58)
Yok, isterse de bir ev değil tabii ki, ama hem annem için hem babam için hiç çekinmeden alırım, düşünmem..

  • st curse  (06.05.18 22:39:45)
yok.

  • avianthem  (06.05.18 23:59:08)
hiçbir şekilde yok. bi nevi gururuna yediremiyor. 30 küsür oldum hala bu böyle.

  • washe  (07.05.18 00:00:52)
babalar soylemez ama oyle bir beklenti icinde olurlar mi, bilemem. benimkisi benim s*ktirip gitmemi hayatimi kurtarmami istiyor. evet bunu belirtiyor kendisi.

ilerde maddi durumum elverirse, kendisine istemese bile zorla maddi anlamda destek olurum. bu ev olur, araba olur.. farketmez benim icin.
  • tomcruise  (07.05.18 00:05:54)
Yok.

  • nawar  (07.05.18 00:37:47)
Hiç bir şekilde yok.

  • roket adam  (07.05.18 01:11:59)
bana kalırsa genel olarak ebeveynlerin maddi durumları iyi değilse ama çocukların durumu iyiyse her ebeveyn beklenti içine girer direkt söylemese de.

örneğin eviniz arabanız her şeyiniz var ve anne babanız kirada oturuyorsa sizin ev alacak durumunuz da varsa beklentiye girerler ama söylemez hiç biri kolay kolay.
  • ergenpezeveng  (07.05.18 02:02:40)
yok. ne zaman buyuk bir harcama yapacak olsam hala "dur oglum bende de var su kadarini ben vereyim" der. evli barkli adamim.

  • robokot  (07.05.18 03:50:27)
Hayatıma bir kuruş katkı yapmadı ama borcum var diye arayıp ağlıyor. Parayı falan geçtim adamın sofrasından bir lokma yememişim.
50.000lik borcu var onu ödemem için ağlıyor.
Annem ise tam tersi kadın her şeyimi ödeyebilse öder kazık kadarım hala kıyamıyor.
  • fasulyek  (07.05.18 07:16:28)
iliğimi kemiğimi sömürdü şerefsiz

  • plastic_angel  (07.05.18 11:52:31)