Kedimin Tüy ve Agresiflik Sorunu

4 yaşında kısırlaştırılmış erkek kedim aşırı tüy döküyor. Öyle ki azcık seveyim desem her yer tüy içinde kalıyor. Pek sevdirdiği de yok zaten dokununca genellikle ısırmaya çalışıyor. Sürekli kapının önünde miyavlayarak dışarı çıkmak istiyor. Kapıyı açınca hemen apartman koridoruna koşuyor mırlayarak dolanıp, koku bırakıyor. Açmayınca da vuruyor.

Madem seviyor her gün bir kez çıkarayım dedim ama bu sefer de eve girince daha çok miyavlamaya başlıyor. Kapı koluna atlayıp açmaya çalıştığı için (kitlemezsek açıyor da) çelik kapının kilidi bile bozuldu.

Ne yapacağım ben bununla valla ağrıma gidiyor artık hiç kötü de davranmadım niye böyle gudubet oldu bilmiyorum. Sürekli gitmek istiyor ve hiçbir sevgi belirtisi yok bizden nefret ediyor sanki :(

Ayrıca tüy sorununu nasıl halledebilirim? Bu kadar çok gitmek istiyorsa stresten olabilir diye düşünüyorum. Mevsimsel değil çünkü hep böyle.. Tavsiye edebileceğiniz aşı, mama, vitamin, ilaç vs. var mıdır?

Not: Ekteki fotoda kendisini görebilirsiniz. Bildiğiniz siyah sokak kedisi.

Sevgi belirtisi olmaması normal, kediler sosyal hayvanlar değillerdir. Tasma giymeye ses çıkartmıyorsa tasmayla salabilirsiniz dışarıda.

  • once  (06.05.18 15:58:17)
Hakikaten, fotoğrafta pek asabi bakmış, ben uzaktan görünce bile hafiften tırstım:) İşiniz zor. Her kedinin kendine ait bir kişiliği var. Değiştirmesi zor bence.

  • agluna  (06.05.18 16:23:20)
4 yildir berabersiniz sanirim. Benimki de kisir erkek 6 yasinda, kendi gelip sevdirmezse, oyle ben istedim seveyimden hoslanmiyor, bazen severken atliyor isiriyor, bazen gelip agzima girip sev beni diyor, istemiyorsa ellemeyin, yapacak bisi yok, tüy sorununu da hill's kisir kedi mamasiyla cozdum ben.

  • elbar  (06.05.18 17:19:17)
Bize veteriner Xpecia diye bir ilaç önerdi.

  • Lim5  (06.05.18 18:59:59)