seattle yaşam önerileri

selam arkadaşlar, yaklaşık 15 gün sonra green card talihlisi olarak istanbuldan, seattle taraflarındaki kirklanda taşınıp yeni bir hayata başlayacağız.(neden orası derseniz,akrabamız orada, onların yanına gidiyoruz) o bölgede bulunanlar, yaşayanlar ya da amerikaya green cardla giden herkesin öneri ve yönlendirmelerine müteşekkir olurum. bize şans dileyin :)

dünyanın en 'kirli' ülkesi orası. ve dünyaya bulaştırdığı bu kire ortak olacağınızdan dolayı tebrikler.

gölleri vs. meşhur diyorlar. oralara gidin bir.
  • susadım çeşmeye varmaz olaydım  (04.05.18 20:02:51 ~ 20:03:43)
belki linç edileceğim ama dünya adil bir yer değil ve benim -bildiğim kadarıyla- 1 kere yaşama hakkım var...

  • panda  (04.05.18 20:08:17)
ahahaha turkiye cok temiz cunku kafalara gel.

  • hot potato  (04.05.18 20:22:57)
araba kullanmayi bilmiyorsaniz ogrenin.
ymca ve benzeri community center tarzi yerlerde ve kutuphanelerde falan gocmenlere yonelik is bulma, egitim, adaptasyon vb konularda danismanlik yardimi falan verilir. bu tip olanaklari kullanin.
Is begenmezlik yapmayin yeni gocmensiniz ne de olsa.
ilk 4-5 sene cocuk falan yapmayin ayaginiz yere bassin.
akrabalariniz disinda da network yapmaya calisin. turkler pek yardimci olmaz ve uyuzlardir genelde ama deneyin.
dedigim gibi ilk bir iki sene disinizi sikin. tutumlu olun, yemeginizi evde yapin vs. dunyanin binbir turlu hali var. paraniz hemen suyunu cekmesin.
  • hot potato  (04.05.18 22:14:16)
araba önemli.

İlk 6 ay - 1 yıl zor olacak. Kendinizi hazırlayın.

İs bulmak zor olabilir. Gönüllü olarak çalışabileceğiniz yerlere atlayın.

Rural, suburban tarzı yerlerde yaşayacaksanız hazır olun çünkü şehir hayatını özleyeceksiniz.

Biraz zor olacak ilk başlarda ama umarım herşey hayırlısı olur. İyi şanslar
  • allanpoe  (04.05.18 22:36:29)
Çok kesin konuşmuşsun baba merak ettim. Nasıl böyle emin olabiliyoruz?

  • Giovanni Pipitto  (04.05.18 22:40:01)