[]

Yedek yükleme soruları

iPhone'a yedek yüklendiği zaman her şey tamamen eskisi gibi mi kalıyor? Yani mesela bir uygulamanın sesini kıstıysam kısılmış haliyle mi yükleniyor? Yoksa uygulama ayarlarını teker teker tekrar mı yapıyoruz? Telefon ayarları için de soruyorum aynı şeyi, seçtiğimiz klavye filan aynen kalıyor mu? Ha bir de iTunes ya da iCloud üzerinden yedek yüklerken iPad yedeği ile karışmaz değil mi? Hiç yedek yüklemedim, bu ayrıntıları da yazan yok ve ayar yapmaktan nefret ediyorum.




 
"Uygulamanın sesini kıstıysam"dan kastın bildirim sesi ise evet öyle kalıyor. Klavye vs de yedeği nasıl aldıysan o haliyle geri dönüyor. Yedeği geri yükleme ekranında zaten hangi yedeği geri yükleyeyim diye soruyor.


  • 10032007  (26.04.18 23:19:59) 
Bildirin sesinden bahsetmiyorum, uygulamanın kendi sesinden bahsediyorum.


  • devilred  (26.04.18 23:28:07) 
yarım bıraktığın mesaj bile yarım bıraktığın haliyle geri geliyor. daha uç detay olarak ne verebilirim bilmiyorum.

tekrar ayarlaman gereken şeyler sadece ve sadece;

- tuş kilidi şifren.
- face id ya da touch id
- banka uygulamalarının bazılarına tekrar SMS aktivasyonu.
- ben hiç rastlamadım ama iddia edilenler için diyorum, şayet kullanıyorsan google authenticator gibi authenticatorlar. benim kullandığım 4 tane farklı var hiçbirisi tekrar ayarlama istemiyor misal.

kalan HER ŞEY evet HEPSİ bıraktığın gibi geri geliyor.
  • washe  (26.04.18 23:57:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.