[]

whatsapp

yurtdışında türkiyeye gelindiğinde telefona türkiye deki hattını takıp aynı whatsappla devam edilebiliyor.
ayrıca türkiyedeki sim kartını başka bir telefona taktığında whatsapp kurup yine devam edebiliyorsun.

yani rehberindeki insanlar bu değişimlerini hiç görmeden devam ediyor seninle muhabbete.

o halde whatsapp ne telefona ne de simkarta özgü değil diyebilir miyiz

 
Aslında Whatsapp telefon veya simkarta değil, telefon numarasına özgü diyebiliriz.
Telefon numarasının size ait olduğunu gelen mesajdaki kod ile vs. kanıtladığınız sürece kullanıyorsunuz aktif olarak içinde farklı bir sim kart da olsa.

  • burfak  (24.04.18 13:34:12) 
o telefon numarasını baska birisi alırsa
ve whatsapp aktiflestirirse
patlıyorsunuz
  • kingcyrax  (24.04.18 13:36:47) 
@burfak

telefon numarasına özgü ise
tr yeye gelindiğinde, yurtdışında kullandığı numarayı kullanmıyor türkiyedeki numarasını yani sim kartını takıyor ama hala whatsapp ı değişmiyor
  • rosey  (24.04.18 13:43:26) 
diyemezsin. numaranı değiştirdikten sonra hala eski numaranla whatsapp kullanmak gereksiz risk. kingcrax'ın dediği gibi.


  • washe  (24.04.18 14:04:08) 
whatsapp'ta hesap ayarlarının altında 'numara değiştirme' diye bir ayar var. Buraya girip eski ve yeni numaranı yazıyorsun. Tüm konuşma geçmişi, gruplar vs olduğu gibi kalıyor. Yeni numaran ile kullanmaya devam ediyorsun.

"Hiç kimse farketmeden" olmuyor bu tabii. Konuştuğun kişilere bildirimsiz mesaj düşüyor. Şu sarı renkli olan mesajlardan.

www.whatsapp.com
  • himmet dayi  (24.04.18 14:12:54 ~ 14:13:02) 
"yani rehberindeki insanlar bu değişimlerini hiç görmeden devam ediyor seninle muhabbete."

Burasi dogru degil, gruplarda su kisi numarasini bundan buna degistirdi diye bildirim gidiyor, ama bireysel konusmalarda karsiya mesaj atarsan yeni numaran ile yeni bir konusma aciyor ve numaran karsida kayitli degilse yabanci gosteriyor. Yani eski konusma penceresinden devam etmiyor konusmaniz.
  • Haldamir  (24.04.18 14:15:28) 
@Rosey,

tam olarak dediğim de bu. Sim karta değil, telefon numarasına özgü. O telefonda hangi numarayı kullandığına göre değil.
  • burfak  (26.04.18 10:12:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.