kasko - ikame arac

selam,

arabayi servise biraktim kasko kapsaminda bir iki yerinin duzeltilmesi icin. ikame arac isteyecegim yarin ama daha once hic istemedigim icin aklimda soru isaretleri var.

1- denk bir arac veriliyormus sanirim, alfa romeo giulietta vardi bende, dizel manuel. gidip kullanmak istemeyecegim bir araba teklif ederlerse hop birader ne yapiyorsunuz diyebiliyor muyum? yoksa elim mahkum kabul etmek durumunda miyim?

2- haftasonuna kadar surermis muhtemelen benim is, diyelim ki 5 gunluk degil de 3 gunluk verdiler buna karsi cikabiliyor muyum? yoksa elim mahkum kabul etmek durumunda miyim?

sirketten sirkete degisir mi bilmiyorum da liberty sigorta.

herhangi bir oneriniz, suna dikkat et diyeceginiz sey olursa seve seve dinlerim :)

5 günlük değil de 3 günlük vermezler, her olay başına 1 hafta toplamda ise 2 hafta hakkın var. 1 haftadan fazla sürerse arabayı alırlar ama. Denk araç veriyoruz diyorlar ama mesela bende ford focus otomatik vardı, aradılar elimizde manuel honda jazz var hemen verelim isterseniz, otomatik istiyorsanız yarın verebileceğiz dediler. Acil lazım olduğu için kabul ettim, şans yani.

  • ekaterina  (23.04.18 22:01:29)
Şirketten şirkete değişiri geçtim sigorta poliçenin kapsamına göre bile değişiyor. Mesela benim kaskoya indirim yaptılar,kiralık araç hakkını kısaltarak yapmışlar. Ancak arayıp sorman gerekiyor haklarını.

  • roket adam  (24.04.18 02:13:16)
Babamın A4'ü yerine Hyundai Accent vermişler. İtiraz etmemiştir büyük ihtimalle ama kendine bırakırsan öyle oluyor.

  • burfak  (24.04.18 13:52:23)