[]

tahsil edilemeyen alacak

selam tefeci genşlik naber !

şimdi 1 yıl önce birine benim için yüklü sayılabilecek bir miktar borç verdim. şimdi bana acil lazım ama adam sürekli yan yattı çamura battı modunda. borç banka havalesi üzerinden verildi. ama açıklama kısmında "borç" diye yazmıyor. bununla beraber caps aldığım whatsap yazışmaları var.(orada yazarken kasten açıkça tarif ettim şu kadar borç vs vs diye) oradaki konuşmalardan bu paranın o borç olduğu çıkarımı yapılabilir rahatlıkla. elimde senet vs başka bir şey yok.

şimdi yarın bir gün hukuki bir durum olursa bu dekontlar ve o yazışmalar yeterli delil olabilir mi tahsilat için ?

 
git ilamsız icra takibi başlat. herhangi bir açıklama yapmana gerek yok, bana borcu var demen yeterli.


  • keçeli-kalem  (23.04.18 20:47:32) 
İlamsız takip yaparsın o da itiraz eder. Sonrasında asliye hukukta itirazın iptali davası açarsın. Kafadan 1 seneden fazla sürer zaten.


  • cloudybloody  (23.04.18 23:46:16) 
açıklama kısmını boş bıraktıysanız işiniz zor. Yargıtay açıklamasız havale eft işlemlerinde borç ödeme karinesi teşkil eder kanaatinde. eğer size yapılan kısmi de olsa bir geri ödeme varsa onun dekontundaki açıklama üzerinden bir bağ kurabilirsiniz. ekran görüntüsüydü, yazışmaydı bunları Türkiye'de hiçbir mahkemeye anlatamazsınız.


  • ergonomi  (24.04.18 13:10:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.