okurken guldugunuz kitaplar

gercekten severek okudugunuz su gibi akan kitaplari soruyorum. yalniz fikra komik oyku (umut sarikaya vs. gibi) degil de gercekten romanin akisinda komiklikler olan insani gulduren neselendiren romanlar ariyorum. yazarin yabanci olmasi tercihimdir, kitap turkce olabilir.

Onca yoksulluk varken.

  • Amaranta ursula  (17.04.18 20:56:56)
otostopçunun galaksi rehberinde sesli güldüğüm kısımlar vardı.

  • yeteramadenedimherseyi  (17.04.18 20:57:13)
Aziz Nesin kitaplarında kitabı bırakıp uzun süre güldüğüm anları hatırlıyorum.

  • gezegen olan pluton  (17.04.18 21:01:14)
umut sarikaya kitapları

mahalleden arkadaşlar
  • yuvarlanantencereninkapagi  (17.04.18 21:01:15)
Çavdar Tarlasında Çocuklar

  • ms brownstone  (17.04.18 21:03:00)
arkadaslar umut sarikaya degil diyorum onu oneriyorsunuz pes :)

otostopcuyu cok severim ama okudum onu. aziz nesin'in de tum kitaplarini okumus olmaliyim, baska baska?
  • in vino veritas  (17.04.18 21:04:02 ~ 21:04:33)
Alıklar Birliği
Portnoy’un feryadı

  • ludmilla  (17.04.18 21:05:03)
Çavdar Tarlasında Çocuklar - J. D. Salinger

  • red toy  (17.04.18 21:14:19)
(bkz: parfümün dansı)
(bkz: tom robbins)

hayatımda okuduğum en "witty" kitaplardan bir tanesi. çok muzır ve eğlenceli, hem de bunu yaparken mesajını veriyor. witty işte, nüktedan diyeyim tam karşılamasa da.
yalnız okuması çok kolay değil, ağdalı betimlemeler var ama ağdalı witty cümleleri okuması daha keyifli oluyor. witty demiş miydim?

marslı komikti, yeni çıkan artemis de komik. bunlar biraz daha basit ve günümüze yakın komiklikler tabii...
  • Bruce  (17.04.18 21:14:31)
Ne kadar tarzınıza uyar bilemiyorum ama Otostopçu'ya güldüyseniz, İngiliz bir yazar var Christopher Shevlin idi ismi yanılmıyorsam. Onun iki kitabı var The Perpetual Astonishment of Jonathon Fairfax ve Jonathon Fairfax Must Be Destroyed diye. Ben onları okurken bayağı gülmüştüm, ama kitabın komikliğini koruyabilmesi için ingilizce okumanız gerekir zira yazarın dil kullanımı en çok güldüren şey.

Bir de Aziz Ansari'nin Modern Romance'i, roman değil ama, okurken yüksek sesle güldürmüştü bazı yerlerde.
  • sopiro  (17.04.18 21:15:32)
Otostopçu'yu okuduysanız Kutsal Dedektiflik Bürosu-Dirk Gently's Holistic Detective Agency (ama Türkçe çevirisi işkence gibi, orijinalini okuyun daha iyi)
Madde 22-Catch 22
Bir Yerde-Being There
  • kobuzchu kiz  (17.04.18 21:15:33 ~ 21:15:50)
Saatleri ayarlama enstitüsü

  • amortisman  (17.04.18 21:23:00)
Çavdar tarlasında çocuklar

  • siyah giyen adam  (17.04.18 21:57:44)
malum kitap. buraya yazarsam sıkıntı olabilir.

  • goodz  (17.04.18 22:09:59)
Murat Menteş'in kitaplarında gülmüştüm ben.

  • m e b  (17.04.18 22:20:13)
Fedor Amca :)

Büdüt: Alper Canıgüz tüm kitapları +1
  • hana bi  (17.04.18 22:29:17 ~ 22:51:04)
jerzy kosinski bir yerde

  • topkapiaksaray  (17.04.18 22:53:55)
Alper canıgüz romanları

  • red g  (17.04.18 22:53:57)
mark twain huckleberry finn'in maceraları

  • topkapiaksaray  (17.04.18 22:55:16)
diskdünya serisi, özellikle Mort.

  • kaichi  (17.04.18 22:58:06)
Mobilde olduğum için editleyemedim ama nasıl unuttuğumu anlamamakla birlikte en çok güldüğüm ve en sevdiğim kitap geldi birden aklıma: Alice in Wonderland.

  • ms brownstone  (18.04.18 00:51:37)
Çavdar tarlasında çocukları alacaksan yapı kredi yayınlarınınkini alma bence, o kaar kötü yazım hataları cümle düşüklükleri vardı ki kitapta, bu kadar insan onun adını vermiş ama o kitapta komik diyebileceğim bir kısım gelmiyor benim aklıma.

Kessinlikle mahalleden arkadaşların devamı olan liseden arkadaşları tavsiye ederim ikisi de komik ama liseden arkadaşlarda höykürerek güldüğüm o kadar çok yer vardı ki. Selçuk aydemir çok güzel yazıyor kerata.
Not: bu selçük bi ara onay durgun'un bi milyoncu kitabını önerdiydi güzeldir dedim aldım. Allah affetsin de onay abi sadece senaryo yazsın ya dış gün ekrem girer falan desin.. Romana gitmemiş o tarz
Özet: liseden arkadaşlar'ı kesin oku, bi milyoncuyu bence okuma
  • serbest gezen koala  (18.04.18 01:20:44)
sıcak ülkelerden dönen vahşi sakatlar - tom robbins

  • Goldstein  (18.04.18 01:56:12)