[]

evdeki kablosuz ağ ile telefonumda yaşadığım hız sorunları

merhaba,

turkcell fiber 100 mbps internetim var, hız testlerinde wi-fi üzerinden bile 95 üstü sonuç alıyorum, torrent, steam vs wi-fi ile pc'nin indirme performansı çok iyi.

sorun şu ki, cep telefonum ile çok basit bir instagram videosu bile takılarak izleniyor bu ağa bağlıyken. spotify da keza aynı yavaş yüklüyor. bu nedenle wi-fi kapatıp operatör internetine dönüyorum çoğu kez.

bunun nedeni ne olabilir? pc'de hızlı olan internet neden telefonda yavaş ki?

 
telefonda ayrıca dns yazmış olabilir misin?
ya da vpn servisi falan çalışıyor olabilir mi?

  • antipodes  (16.04.18 19:04:43) 
telefonla modemin dibindeyken speedtest'in uygulamasıyla hız testi yapsan bi de?

telefonun eksi ya da yeni olsa bile alt seviye bi telefonsa eski wifi teknolojilerini destekliyorsa ondan da olabilir ama bu düşük bi ihtimal.
  • washe  (16.04.18 19:06:52) 
@antipodes telefonda dns-vpn yok


  • theos ek mekhanes  (16.04.18 21:53:38) 
@washe telefonla olan testte de iyi sonuçlar alıyorum gariptir ki (iphone x)


  • theos ek mekhanes  (16.04.18 21:54:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.