Apolitik arkadasın davranışı

Sağcıyla sağcı solcuyla solcu gibi davranan
Kimseyle siyasi polemiğe girmeyen
Herkesle genelde arası olan
Her camiaya kolayca giren kişi hakkında ne düsünürsünüz ?
Hiç bir şekilde de alenen diğer grupları övücü bir fikir paylasmaz
Yani solcu arkadaşları kızar diye akpyi övmez mesela
Aynı şekilde akpli arkadasları duyar diye yönetimi kötülemez

Ne düsünüyorsunuz?

en iyisi.

ben de Ak parti'liyim ama karı kız ortamlarında solcu gibi takılıyorum.
  • yavru tosun  (16.04.18 02:19:34)
İşinde gücünde mutlu biri derim.
Susmak özellikle kasıyorsa pragmatist derim, ilgisini çekmiyorsa öyle şeyler aferin derim.
Apolitik olmak kötü bir şey değil.
  • cocodancer  (16.04.18 02:35:43)
ne şiş yansın ne kebap şiarını benimseyen, bir orta yolcu olduğunu düşünürüm. insanı, insan kılan en önemli şey karakteridir. bir karakter sahibiysen, herkes seni sevmez bu olağan bir durumdur,kötü bir şey değildir. fakat hal,hatır,çıkar,istek doğrultusunda susuyorsan,bulunduğun kabın şeklini alıyorsan diyecek pek bir şey kalmıyor.

ak partili olup karı kız ortamlarında solcu gibi takılanlardan da olabilir. yalnız sol ne desek onu da açıklayamaz, üzücü. kavramsal olarak ''sol'', devrim öncesi 16.louis'in meclisinde, kralın veto yetkisinin kaldırılmasını isteyen ilerici kesimin mecliste sol kanada oturmasından geliyor.
  • biravekahve  (16.04.18 02:44:53 ~ 15:15:21)
kazayla veya bilerek bilgece bir sey yaptigini dusunurum.

din ve politika oyle herkesle tartisilmaz. gerek yok, sadece zarar getirir.
  • robokot  (16.04.18 03:23:57)
"sağcıyla sağcı, solcuyla solcu gibi" davranmak omurgasızlığı gerektirir.

lüzumsuz yere slogan atmamak başka şey.
  • e haliyle  (16.04.18 04:19:08)
her duruma uymaya çalışan, her devrin adamı olan yavşak bir omurgasız diye düşünürüm. insanın herkesle tartışmak istememesi başka bir şey, siyasi bir tarafı olmaması başka bir şey, nabza göre şerbet vermesi başka bir şey.

  • babilbaligi  (16.04.18 05:28:09)
Apolitik değil, omurgasız o. Apolitik olsa duramazsın.

  • skooma  (16.04.18 08:26:04)
Kimsenin kimseye politik olmak gibi bir ödevi yok. Umurunda değildir sağ sol belki de.

  • Adramelekhh  (16.04.18 08:37:39)
Sağcının yanında sağcı, solcunun yanında solcu olmak baya karaktersizliktir. Anlattığın kadarıyla bahsettiğin insan baya bulunduğu kabın şeklini alan biri.

Öteki taraftan bilmediği konuda fikir belirtmemek, karşısındakinin görüşünü düzgünce dinlemek erdemdir. Siyasete bulaşmamak, siyasi bir fikre sahip olmamak ayıp değildir.
  • cleric  (16.04.18 09:42:41)
sanat seks sinema doğa yemek gibi şeyler varken "ahparti çoheyi, kınıyorum doğru bulmuyorum, vatanım begaaası, selöcan zımmey zımmey" gibi tırı vırı şeyler sallamıyor. aynı ben.

  • oberon  (16.04.18 09:43:43)
Bu apolitik olmak degil. Rüzgar nereye eserse o yöne gitmek.

Ben görüsmezdim böyle biriyle.
  • chitosan  (16.04.18 09:46:06)
Popüler siyasi gündemi takip etmemek, siyasilerin görüşlerini takip etmemek, gündelik hayatında siyasi konuları konuşmaktan hoşlanmamak gayet doğaldır.
Bu futboldan hoşlanmayan erkek muhabbetine benzemiş. Zorunda mı? Elbette değil. Faka ülkede öyle bir hal var ki, politik olmak zorundasın. Yeni tanıştığın insanla edecek muhabbetin kalmadığında "bilmemne partisi çok sorunlu" diye muhabbeti devam ettirmek zorundasın. Akraba buluşmalarında, akşam yemeğinde seni dolduran, sinirlendiren tüm haberleri izledikten sonra, konuları tekrar açarak akrabalarınla kavga etmek zorundasın.
Değilim arkadaşım, hoşlanmıyorum! Seçimde gider oyumu veririm. Geri kalan ömrümde siyasetle bizzat ilgilenmediğim, siyasi kurumlarda rol almadığım sürece, popüler siyasi konuları konuşmaktan kaçınırım.
  • cliquot  (16.04.18 10:01:08)