VPN İle Yurtdışı Alışveriş Hk.

Arkadaşlar Merhabalar,

Bildiğiniz üzere milli ve yerli hükümetimiz sayesinde dolar 4.10 TL'ye ulaştı. Hükümetimiz çok şükür sadece milletimiz için çalışıyor, çalışmasa ne olurdu düşünmek dahi istemiyorum.

şimdi bu 'eyi egonomimiz' içerisinde yurtdışından alışveriş yapmakta zorlaşmaya başladı. eğer vpn kullanırsak dolarlı veya eurolu alışverişte küçükte bir iyileşme olur mu?

aslında bu soruyu yazarken olmayacağını fark ettim lakin yine de sorayım. belki başka fikirler doğabilir.

not: donanımhaber ölücüsü değilim. sadece dolar 4.10 olmuş :)

nope.

ek olarak tavsiye; ne olduğunu bilmediğin dandik VPN'leri kullanarak herhangi bir siteye login dahi olma.
  • washe  (11.04.18 11:16:09)
VPN'le bağlanınca sistem doları 3 alıyormuş. Pi gibi.

tey allam..
  • mr.goodcat  (11.04.18 11:18:24)
merhabalar,

1-) star vpn kullanıyorum. macbook kullandığım için apple store'dan satın aldım.
2-) doları düşük alması konusu değil sorduğum. örneğin ben xbox kullanıyorum. eğer bulunduğunuz ülkeyi değiştirirseniz fiyatlarda değişiyor. türkiye'de fifa 17 80 dolarsa diyelim ki arap emirliklerini seçinde 50 dolara düşüyor. hiç bu şekilde satın almayı denemedim. deneyenler online oynamak gerektiğinde sorun oluştuğunu söylediler.

çok fazla yurtdılından alışveriş yaptığım için sormak istedim sadece.
  • tek lider tercan  (11.04.18 11:52:03)
xbox için bişi diyemem ama steam için de aynı şey oluyor. onunla uğraşacağıma oynamak istediğim oyunun indirime girmesini beklerim.

  • washe  (11.04.18 13:10:40)
amazon uzerinden alis veris yaparken farkli ulkeleri deneyebilirsiniz. mesela amazon ispanya, amazon almanya'dan daha ucuz olabilir. ancak gonderim konusunda dikkatli olurn, turkiye'ye gonderilmeyebilir.

amazon amerika bazi urunlerde ingiltere'den daha uygun. gonderim suresi daha uzun, ancak fiyat bazi urunler icin yari yariya oluyor, kargoyla 3/4 fiyatina alabiliyorsunuz.

onun disinda netflix vpn ile abone olundugunda daha uygun.

aliexpress'den kur degistirince (dolar yerine euro gibi) ayni urunu daha uyguna alabilirsiniz.

alan adi alirken kur degistirince daha uyguna geliyor bazi yerlerde.

aklima gelenler bunlar.
  • ekyil  (11.04.18 13:13:06)
çok teşekkürler bilgilendirme için.

  • tek lider tercan  (11.04.18 17:24:17)