diş fırçalama

diş fırçaladıktan sonra ağzınızı çalkalayıp, suyla yıkıyor musunuz? yoksa tükürüp yolunuza devam mı ediyorsunuz? filmlerdr millet yıkamıyor daha çok ama ben yıkıyordum...

Yıkarım genelde rahat edemiyorum öyle

  • gozu acik sevisen yahudi  (11.04.18 02:04:22)
Ben de yıkıyorum ama aslında doğru olan yıkamamak, macunun oluşturduğu film dişler üzerinde bir süre kalınca daha etkili oluyor.

  • Haldamir  (11.04.18 02:08:20)
diş macunu yenmek için değil ki, neden yiyeyim?

  • diffarentiationation  (11.04.18 02:08:59)
Yıkarım, aksini düşünmek bile garip geldi.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (11.04.18 02:14:21)
ama shameless'da fiona hiç yıkamıyor. tükürüp yoluna devam ediyor. peki buna ne diyceksiniz?

  • caletti  (11.04.18 02:32:31)
diş fırçalamak, dişte bulunan artıkları çıkartmak demek. o artıkların tekrar ağzın içine yerleşmemesi adına ağız güzel bir biçimde birkaç kez çalkalanmalı ve daha sonra tükürülmelidir.

  • tabirimekruh  (11.04.18 02:39:31)
Yıkanır. Shameless dizisi bildiğim kadarıyla pek hijyene önem veren karakterlere sahip değil.

  • d max  (11.04.18 02:55:27)
cok yikardim simdi cok az yikiyorum. ideali yikamamak, onu ogrenince dayanabilecegim kadar az yikamaya karar verdim.

  • robokot  (11.04.18 02:59:16)
Yıkıyorum.

  • ms brownstone  (11.04.18 09:10:20)
yıkıyorum ama sonra listerine ile çalkalıyorum.
yalnız şu kısım kafamı kurcalıyor; bu macunlar diş beyazlatma vs. gibi olayları yapacağını söylüyor ya, biz o macunu yıkayınca dişte kalmıyor, kalıyorsa da az kalıyor. 2 dakikalık fırçalamada mı ne fayda sağlayacaksa sağlıyor?
bana sanki macunlu bırakılmalı gibi geliyor bu yüzden, bırakılsın ki artık mineyi mi kuvvetlendirecek, beyazlatacak mı ne yapacaksa yapabilsin.
  • Bruce  (11.04.18 09:16:23)
Filmlerdeki herseye inanma, adamlar ayakkabiyla giriyor eve die biz de girmiyoruz:)

  • hlt1985  (11.04.18 09:20:45)
yıkanması gerekiyor. ancak gargara yapıldıktan sonra yıkanmaması lazım.

  • mikahakkinen  (11.04.18 09:46:31)
diş macunu da sonuçta bir deterjan kategorisinde temizleyici. kimyagerler daha doğru bilgi vereceklerdir. o yüzden ağızda kalmasını sağlıklı bulmuyorum. her daim çalkalarım.

  • naksidil  (11.04.18 10:09:44)
dis macunu deterjan kategorisinde bir temizleyici degil. agizda tutulmasi saglikli ve dogru olandir. kesin bilgi yayalim.

  • robokot  (11.04.18 13:52:00)
Yıkamıyorum, tükürüp devam ediyorum.

  • battal gemalmaz  (11.04.18 14:06:45)
ya buna bir diş hekimi cevap verebilir mi? yani hayır yıkamayacaksınız deseler bile ben bir iki çalkalarım yoksa midem bulanır:) ama en azından sorunun doğru cevabı çıksın ortaya.

  • pamuk helvalar cebe  (11.04.18 15:18:12)
evet çünkü diş macunum mavi her yerim mavi kalır çalkalamazsam.

  • playing star again  (11.04.18 15:58:12)