[]

50mbit hızında internet yerlerde sürünüyorsa sorun ne olabilir?

merhaba. vodafone supernet kullanıyorum. hızım 50mbit'e kadar. hız testlerinde 54'e vuruyor ibre. ama gerçek kullanımda sanki 1mbit gibi. çok yavaş yani. sorun ne olabilir?
 
önce bi modemini de bilgisayarını da kapatıp aç. (ya da telefon) aynı modeme bağlı her cihazda mı yavaş yoksa sadece birinde mi bu da mühim.

hız testini bi de yurtdışında olan bi servera doğru yap. çok da uzaklara gitme, misal hollanda, irlanda, ingiltere olabilir. buralardan da birer test yap bakalım hızın nasıl.

türkiye içinde hızın iyi yurt dışına doğru kötüyse yapabileceğin pek bişi ne yazık ki yok. hatta bu konuda vodafone'un dahi eli kolu bağlı olabilir.

bunların hepsi güzel sorunsuz ise, DNS adresini değiştir. insanlar genelde bunu tavsiye ederler/edecekler ama bunun sorunu çözme ihtimali yüzde 1 falan.

bunları bi kontrol et hele sonuçlara göre yine bakarız
  • washe  (08.04.18 14:17:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.