Kuduz asisi olmam gerekir mi?

English cocker isirdi elimden, sahibi asili dedi. Kuduz asisi olmama gerek var mi?

Aşı karnesini görün, tarihli imzalı ve de aşının etiketi yapıştırılmış ise aslında gerek yok.

  • John Bloor  (07.04.18 16:17:05)
ufacık bir yara.
bişey olmaz.

  • pangea  (07.04.18 17:17:47)
Doktora git göster, kuduzun şakası olmaz, zira: "Once symptoms appear, the result is nearly always death." www.wikiwand.com

  • idonthaveatvset  (07.04.18 17:17:55)
John Bloor +1
yine de içim rahat etsin, ben karneden pek anlamam dersen karnenin sayfalarının fotoğrafını çekip doktora göster. Bu arada köpek sahibinin iletişim bilgilerini, adresini vs almayı unutma. Geçmiş olsun.

  • air  (07.04.18 18:05:15)
köpeğin aşılı olması içini rahatlatacak olsa bile seni ısıran köpeğin başka bir hayvanla seni ısırmadan önce temasının olup olmadığını bilemeyeceğin için aşı olmanda fayda var.

her akşam kuşkuyla kafanı yastığa koyacağına aşı ol gitsin. ben olsaydım aşıyı tercih ederdim.
  • gacrux  (07.04.18 19:27:45)
köpek kuduz oldugu zaman 10 gün içerisinde ölüyor. bu devirde kuduz köpek zor fakat arkadaşların dediği gibi tedavisi yok. insanı panik eder bilirim fakat %99.9 birşey yoktur. köpeğin kuduz aşısı olmasa dahi !

  • Aşk Adamı  (07.04.18 19:33:45)
Aşı yaptırmak yasal zorunluluk olduğundan yaptırmamışsa bile yaptırdım demiş olabilir. Karnedeki tarihe bakmayı unutma. 1 yılı aşmış olmasın.
Tüm bunlar olumlu olsa bile, bence yine de aşı ol:)

  • soyut park  (07.04.18 22:07:54)
Asi oldum hem tetanoz hem kuduz. Tesekkurler.

  • tuborg yesili  (07.04.18 23:43:40)