Aidat zammı önceki dönemlere yansıtılabilir mi? Çıkıntılık yapayım mı?

Selam,

100 liranın lafını yapasım tuttu..
Nisan ayı itibariyle site aidatı %10 artmış. Bu ay zamlı vereceğiz eyvallah ama sene başından itibaren 3 ay için de zam farkını istiyor site yönetimi.

Böyle bir hakları var mı? Çıkıntılık yapayım mı?

NOT: Özel bir firmada site yönetimi..

Uzman değilim sadece söyle düşünüyorum. En baştan her yeni yıl için aidat zammı yeniden belirlenir diye bir husus varsa kanunda/antlaşmada olabilir. belirlendiği zamandan itibaren (nisan) zam söz konusu ise bir sonraki nisana kadar aynı şekilde devam eder bu. Önceki aylara ait zamlar için bknz: soğuk su. Yine kendilerinin bunu bildirmede bir ihmalleri söz konusu ise önceki aylara ait zamları isteyemezler. Çünkü bu geçen 3 aylık bir sürede bu durumu şimdi belirtmeleri hata ve yine geçen 3 aya ait aidat zammından söz etmemeleri/susmaları bu haliyle aidat ödenmesini kabul anlamına geliyor. Yine bundan sonra giderlerin iyi denetlenmesi lazım site sakinleri tarafından. Olur ki bazı masraflar/giderler/onarımlar değerinden fazla faturalandırılıp alamadıkları o 3 aylık zammın acısını çıkarmasınlar.

  • 1adam  (05.04.18 15:00:48)
yapılan sözleşmede, "her yıl başı" gibi bir tabirin olması gerekmekte. sözleşmeye bakın çıkıntılık yapmadan önce.

  • hosein  (05.04.18 15:01:00)
isletme donemi ne zaman onu ogren hocam. bizim mesela marttan marta. gecen ay toplanamamislar bu ay toplanmislar, gecen ay icin eklemisler o farki.

  • jedilance  (05.04.18 21:33:42)