nasıl açılır bu dosya???

İyi geceler duyuru ahalisi
sorun şöyle;
elimizde farklı bilgisayarlarda hazırlanmış bir powerpoint sunumu var (pptx uzantılı). bu dosya ne powerpoint 2010 ne de powerpoint 2016da açılmıyor.
bu dosyanın açılabilmesi için ne yapmak gerekir anlatan bir duyurucu çıkarsa minnettar olurum.

Apple de açman lazım. Kendisi apple dosyası çünkü ya da sondaki x harfini silip öyle açmayı dene belki olur.

  • fasko  (04.04.18 22:23:11)
x apple sürümü filan değil office 2007 sonrasında uzantısı değişti ppt yerine pptx doc yerine docx kullanmaya başladı. sonunda ki x sadece 2007 üstü bir versiyonda yaratıldığı anlamına geliyor. eğer özel değil ise dosyayı bize at bir de biz deneyelim mantıklı bir şey değil çünkü açılmaması.

  • belkider  (04.04.18 23:46:56)
belkider +1

mac veya windows olmasi farketmiyor office programi oldugu surece bu dosyanin acilmasi lazim.
side note: alternatif ofis programlarini denediniz mi (bkz: libreoffice)
  • jedilance  (04.04.18 23:56:26)
bozulmuştur. ya da powerpoint dosyası dahi değildir.

  • washe  (05.04.18 00:11:18)