[]

hukukçular bakabilir mi ? (apartman yönetimini şikayet)

şimdi elimizde şöyle bir apartman yönetimi var:

-2 yıl dolduğu halde seçim yapmaktan kaçınıyor.
-yönetim kurulu görevine 2 yıldır denetçisiz devam ediyor.

bu yönetimi şikayet etmek için kat malikleri ne yapabilir ve nereye şikayet edebilir ?

edit: alttaki apartman sorusuyla da nasıl denk gelmiş vay anasına :D

 
öncelikle kat malikleri kurulu yılda en az bir sefer toplanmak zorunda. bu yapılmıyorsa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. (toplu konutlarda 2 yılda en az bir)

olağanüstü genel kurul için kat maliklerinin 1/3'ünün imzası ile kurul toplanabilir. seçim gündemi ile toplanmasını sağlayıp yeni yönetimin seçilmesi, eskisinin de ibra edilmemesini sağlayabilirsiniz. bu durumda yargı yoluna başvurarak kayıtların denetlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • altinci nesil caylak  (03.04.18 14:15:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.