[]

ek tuş klavyesi

merhaba,

101 tuşlu standart laptop klavyesi ve fn tuşu yetmiyor.
kendime hazırladığım onlarca kısayol var. her programda her türlü tuş kombinasyonu neredeyse doldu.

numpad gibi ekstra bir 10 15 tuş olsa kısayollarımı o tuşlara atardım.
bu amaçla kullanabileceğim bir ekstra tuş klavyesi var mı bildiğiniz?

 
Logitech'in oyuncu klavyeleri var. En ucuzlarından birisi G105. Ben de kullanıyorum.

G1...G6 şeklinde 6 tuş var, M1..M3 şeklinde 3 tuş var. M'lere bastıkça farklı farklı 6 şar makro kullanabiliyorsun.

3 x 6 = 18 adet makroyu bu tuşlara atayabiliyorsun. Arka aydınlatması da var, bence tam aradığın klavye...

www.hepsiburada.com
  • kimlanbu  (31.03.18 18:49:15 ~ 18:49:29) 
evet, tam aradığım özelliklere sahip. teşekkür ederim.

bu tarz klavyeler hep oyuncu klavyesi şeklinde. tasarım olarak çirkin buluyorum bu cihazları. gösterişli olmayan, tasarımı sade olan ama böyle ekstra fonksiyon tuşuna sahip bir klavye gördünüz mü hiç?
  • dahinnotha  (31.03.18 21:57:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.