Çay çöpü ve çöp poşeti sızıntısı hakkında

Selamlar,

Çaydanlığın içini süzgeçe boşaltıyorum, ama bütün suyun süzülmesi için tezgahta veya evyede süzgeci bir süre koyabileceğim bir yer yok. Dolayısıyla süzgeçte biraz süzüp sonra çöp poşetine döküyorum. Genelde de çay halen ıslak olduğu için poşetten suyu sızıyor.

Siz bu işi nasıl çözüyorsunuz? Minimum poşet vs israfı ile pratik bir yol arıyorum.

Not: Tıkanma vs için lavaboya dökmeyi pek tercih etmiyorum.

Teşekkürler.

Demlikte su bitince elimi içine sokup (ya da kaşık kullanıp) çay çöplerine baskı uyguluyorum ve kalan suyun da süzülmesini sağlıyorum. Çöp poşetinde başka çöpün olmasını gözetiyorum ve diğer çöplerin üstüne döküyorum.

  • dahinnotha  (24.03.18 18:47:59)
elimle suyunu sikiyorum oyle cope atiyorum

  • eksimeksi  (24.03.18 19:01:38)
market poşeti yerine zengin işi çöp poşeti sorununu çözer. yine oluyorsa şuna dikkat et; ıslak şeyler döktüğün çöp poşetinin içine kesin sivri şeyler atma delinmemesi için sadece ıslak yemek artıkları için kullan diğer kuru şeyler için de normal market poşeti kullan.

ayrıca çay tıkanma yapmaz lavaboda, yapsa bizde yapardı yani borulara 2 saç tüy gitse tıkanıyor ama demlikteki 1-2 kaşık çayı lap diye döküyorum bana mısın demiyor.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.03.18 19:01:59)
kesin çözüm çöp poşetinin altına eski gazete koymak. her yeni çöp poşeti takışınızda bunu yaparsanız problem yaşamazsınız.

  • tukenmez adam  (24.03.18 20:03:38)
market poşeti kullanıyorsan iki tane geçir, o zaman kolay kolay sızma olmuyor, çöp poşeti ise de dandiklerdese onu da çiftle. Birde çöpü sürekli presleyerek yer kazanmaya çalışma doldu ise hemen at.

  • gezegen olan pluton  (24.03.18 20:15:10 ~ 20:16:26)
Kesin çözüm 40 adetlik en küçük boy çöp poşetlerinden kulllanmak.

  • delicevat  (24.03.18 22:48:51)