Honda HR-V alınır mı?

Bu ilanda da belirttiğim gibi, bir otomobil alacağım: #12649

Sağolsunlar, yazar arkadaşlar mümkün mertebe yardımcı oldular, önerilerde bulundular. Fakat gördüm ki, o araçların arasında en uygun iki tanesi Honda Jazz ve Toyota Yaris - ki bu ikisi de aslında amacıma tam olarak hizmet edemeyecek.

Ben de düşündüm ki, madem öyle, 2005-2006 model bir Honda HR-V alayım. Çünkü aradığım araç tam olarak bu. Ne yazık ki artık üretilmiyor (üretiliyorsa da Türkiye'de satılmıyor).

Sorularım şunlar: Alayım mı? Bizzat kullanan veya içinde seyahat eden var mı? 35000YTL 2006 model bir HR-V için fazla mıdır?

hrv için 'aradığım araç bu' diyorsanız söyleyecek bir şey yok. lakin 35 bin ytl biraz fazla gibi sanki. yerinizde olsam 30 bin ytl ye sıfır, tam aksesuarlı, direksiyondan kontrollü 7 vitesli, elite bir jazz alırdım. bayan arabası vs şeklinde sayıklayanları pek takmamak lazım, son derece iş gören bir araba. demek ki söyleyecek bir şey varmış.

  • cgcore  (08.09.07 04:12:46)
yakıt tuketimi nasil peki? suv neticede.

  • chavezding  (08.09.07 08:39:49)
4cusseli ki$i emin ol rahat edemeyecektir.
arka koltuklarda diz mesafesi cok cok kisa.

  • sourlemonade  (08.09.07 09:28:15)
hr-v ile seyahat ettim. fena değil ama diğer araçlarla hiç alakası yoktur. korkuyorum ki birazdan benim kafamdaki araç vw caddy ya da fiat doblo aslında diye 1-2 soru daha soracaksın ; (şaka tabi bu kısmı)
sen ona tüp taktırırsan cillop gibi olur şaka yapmıyorum. kapalı garajlarda problem olur ama madem suv istiyorsun o fiyata nasıl binceksin öyle bir arabaya. jazz-yaris falan diyenlere de aldırma bence hr-v ile aralarında tonla fark var. ama üretilmiyor diyorsun bilmiyordum bunu. üretilmiyor ya da satılmıyorsa ileride satamazsın bir tamir gerekse yaptıramazsın gii problemler çıkar.

  • ozdek  (08.09.07 09:48:19)
öncelikle jazz da 4 cüsseli çok rahat seyahat edebilir. hatırladığım kadarıyla hrvden çok daha rahat bir araba. özellikle arka koltuklar bambaşka.
yakıt tüketimi açısından da şöyle söyliyim: otomatik olup da jazz la kapışacak araba bilmiyorum.
yaris in ise kabul edilemez ölçüde bir bagajı var. hani arabanın her şeyi hoşuna gitti, tamam bagajı da böyle olsun artık diyemiyorsun.
  • cgcore  (08.09.07 10:10:59)
yakın bir arkadaşımda hr-v var. bir kere kullandım da. bol bol da seyahat ettim içinde. her koltuğunda oturmuşumdur. harika bir araç. ama sahibi ikinci el satsam en az 30 milyar isterim kardeşim diyordu öyle pahalı.

yakıt yakımı 1.6 motorda 100 kilometrede 10 litre civarı ama bu model 2004 model ve park sensörü cruise drive vs yok araçta. otomatik vites.
  • darknum  (08.09.07 14:45:14)
100km de 10 litre tüketen bir araca bineceksem bunun hakkını verecek bir araç satın alırdım. 2001 golf gti kullanıyorum (1.8T) o bile 10 lt yakıyor. 1.6 motoruyla 10lt yakıp "zevk" vermeyecek bir araç satın almazdım.

Günlük kullanımda 100km de 10lt ve yukarısı yakan bir araç, aldığına alacağına pişman eder.

işte HR-V almaman için güzel bir sebep :

(aylık gideceğin yol/100)*(10lt)*(3ytl:)
  • kimlanbu  (08.09.07 15:34:19)
2008'de honda jazz'ın yeni kasası geliyor. kararımı bu da etkiledi açıkçası. neticede şimdi jazz alsam, seneye "eski kasa" bir jazz'a biniyor olacağım ve artık üretilmeyen bir araca binmekten pek de farkı yok bunun. ikinci eli yine düşük olacak.

ozdek: bugün kabul edilen yakıt ekonomisi fikriyle benim aklımdaki yakıt ekonomisi tam olarak örtüşmüyor sanırım :) şimdiye dek sırasıyla 91 model 2000cc bir vectra, 1992 model 1800cc bir honda integra ve 1998 model 1600cc bir rover 216 kullandığımdan, günümüzdeki herhangi bir 1600 motor araba bana oldukça ekonomikmiş gibi geliyor :) teknoloji yeni, motor yeni neticede. dolayısıyla lpg hadisesine hiç sıcak bakmıyorum.
  • actionary  (08.09.07 15:39:00)
3ay daha bekle 2008de yeni kasa jazz al

  • undarist  (08.09.07 20:47:25)
şu anda sıfır araba almak saçmalıktır yalnız bunu söyleyeyim.

zira o kadar çok ikinci el sıfır gibi araba var ki piyasada anlatmaam. param olsa hemen alırdım bir tane.

sıfırı 35-40 lira olan arabalar 10-15 bin km'de 20-25 lira arasına gidiyor.en son full aksesuar en üst model laguna satıldı bir tanıdık tarafından. 2003 model araç 100 bin km'de 70 milyara alınıp 19 milyara zar zor satıldı. (lagunaya 70 milyar verme hadisesi saçma tabii o ayrı)
  • darknum  (09.09.07 04:10:49)