[]

Kalıntı bırakmadan nasıl çıktı alırım?

Herhangi bir internet kafeden almak istemediğim bir belge. Okulumun yazıcılarını kullanabilirim ama çıktısı alınan belgeleri hafızaya aldıklarını biliyorum. Bu hafıza ne kadar süreli oluyor bilmiyorum. Nasıl iz bırakmadan çıktı alırım?

Elle mi yazmak lazım illa?

Edit: Sanırım aynı şeyden bahsediyoruz, ben o dosya isimlerini dosyayı da hafızada tutuyor diye algıladım belki de. Ama daha önce birilerinin "hafızada vardır tekrar alalım" gibi şeyler dediğini de hatırlıyorum.

 
Eger standart printserverlerden bahsediyorsak, orada hafizaya alma gibi bir durum yok. Kim, saat kacta, hangi dosyayi cikti aldi diye log tutulur. Ama belgenin icerigi hafizaya alinmaz.

Eger özel bir durumdan bahsediyorsan bilemem.
  • VIPCH  (21.03.18 20:07:01) 
Fotosunu cek


  • sonhakan  (21.03.18 21:02:01) 
Sadece kağıtta kullanabileceğim bir şey.


  • Adramelekhh  (21.03.18 21:03:46 ~ 21:04:00) 
Dosyayı istediğin bir dosya paylaşım sitesine yükle ve linkini paylaşıma aç.
Internet cafeye girdiğinde tarayıcıda gizli pencerede linki aç.
Eğer pdf'se direk yazıcıya gönderebilirsin, diske kaydedilmesi gereken bir dosyaysa çıktı alınca diskte kaydettiğin yerden silersin.
  • mikro patlama  (21.03.18 21:35:44) 
İnternete hiç verilmemesi gereken bir dosya :D

En iyisi okul yazıcıları sanırım yine. Flash bellek ile.
  • Adramelekhh  (21.03.18 21:55:13) 
Private Key falan mı? :)


  • shotcrete  (21.03.18 23:04:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.