Vito ve über olayı

Bizim şirkette bir tane Vito boşa çıktı.Özel bir shuttle servisiydi yabancı konuklar için.Babama über işine girelim dedim.Ama ben süremicem,kendi işim yoğun.Vito 2009 model ama tertemiz,sayılı kullanıldı.

Sormak istediğim şu: araba sahibi olarak bi şöforle anlaşıp günlük bana 150-200 getir,üstü senin şeklinde çalışabilir miyiz? Überin yüzde 30 aldığını biliyorum her yolculuktan..Kalan kısım ,benzin ve übere verilen para düşüldükten sonra şöforu ve beni kurtarır mı? Günlük ciroları ne kadardır istanbulda? Şöför sahibi ve araba sahibi aynı kişi mi olmak zorunda?Bilenlerden yardım rica ediyorum.

Bildiğim kadarıyla araç en fazla 5 yaşında olabiliyor.

  • cloudybloody  (17.03.18 17:39:03)
adam zaten resmi yasal taksiyi günlük 150-200'e kiralıyor, niye sana o kadar para versin?

  • cokponcik  (17.03.18 18:20:24)
cokponcik +1

adam günlüğü 200 tlye normal taksi kiralıyor.
  • canercuxy  (17.03.18 18:42:46)
@canercuxy

Überde o kadar vermezler mi?Kendi içinde iş fırsatı işte,niye vermesin iş yapılıyorsa? Hadi 100 versin araba yatcağına,o bile kabul;)
  • basubadelmevt  (17.03.18 18:52:34)
Ayrıca bir de yakalanırsa ilkinde 2,5 ikincide 5k cezası var. Bunu her yerde uber ödüyor diye lanse ediyorlar kullanıcılara. Buradaki uber kısmı araç sahibi mi, uygulama sahibi mi o kısmını bilmiyorum. Mutlaka araç sahibinin de az da olsa sorumluluğu, onu bağlayan bir madde vardır. Bu olay bile başlı başına stres sebebi bence.

Zaten verse verse 100 verir en fazla bence. Kolaylıkla eş dost tanıdık taksi kiralayabilir gerekli belgeleri varsa, her yer taksi acentası. Yasal yapmak dururken neden strese girsin, bir de şu sıralar gerilimli çok ortam taksi uber sürtüşmesinden dolayı. İşte o aradaki 100 lira da risk primi oluyor.
  • cokponcik  (17.03.18 19:32:22 ~ 19:35:52)
Degmez

  • dramadi  (17.03.18 22:12:49)
kardeşim takside günlük para istiyorlar çünkü taksicilerin kaydı kuydu yok.

uber'de kayıt var. dersin ki "uber komisyonundan kalanın %20'sini alırım", her ay aç applicationdan toplam tutara bak ve %20'sini iste.

sabit istemeyi kimse kabul etmez.
  • tchuck  (17.03.18 22:17:16)