her gün portakal suyu

günde 700ml sıkma portakal suyu içiyorum.
her gün.

bunun bi sakıncası var mı sizce? ya da yararı?

çok gibi. zararı olabilir. mineralleri mi ne alıp götürüyodu vucuttan. lise biyolojiden öyle hatırlıyorum.

  • pgup  (13.03.18 13:21:31)
Sıkacağına günde 2-3 tane portakal yesen lif almış olursun ek olarak. Lifsiz biçimde kalori almış oluyorsun yok yere sırf c vitamini için

  • bos gezenin bos ustasi  (13.03.18 13:22:01)
@bos gezenin bos ustasi reklam yapmamak için yazmadım. bi markanın çok güzel sıkma portakal suyu var. ondan götürüyorum.

  • parcaliham  (13.03.18 13:23:20)
Çok şeker. Dimes dimi, nar suyundan aldım ben birkaç kez güzel cidden.

  • i was made for you  (13.03.18 13:23:57 ~ 13:24:22)
Hazır alıyorsanız daha da kötü bence. şeker koruyucu vs vardır. bir adet portakal yenmesi yeterli, fazlası iyi değil.

  • veritaslibertas  (13.03.18 13:25:08)
@i was made for you
ben de çok şeker diye düşündüğümden hafif telaşlandım. (evet, dimes)

@veritaslibertas
sıkma portakal'da portakal + antioksidan dışında bişey yok diye biliyorum.
  • parcaliham  (13.03.18 13:27:04)
sadece şekerli su içiyorsunuz. ileride kilo yapar.

that sugar film'de bununla alakalı bir bölüm var. :)
  • nice tnetennba  (13.03.18 13:27:57)
Doğal ise kilo yapar, 700ml az değil.

İşlanmiş ise kilonun yanında daha başka sakıncaları da var tabii.
  • peggy  (13.03.18 13:45:53 ~ 13:46:07)
Peki haftalık nasıl bir limit sizce uygun olur?

  • parcaliham  (13.03.18 13:46:47)
Gunde 700ml cidden baya fazla. Antioksidan aliyorsun iyi guzel ama fazlasi tekrardan vucuda zarar. Birde icinde ne ise yaradigi belli olmayan o kadarda kimyasal uzun vadede cok buyuk sikintilar cekersin.

Zaten gunde 2 litre su icmemiz gerekirken sen sadece bunu 700ml ile portakal suyundan karsiliyorsun. Cay kahve bilmem ne derken sen suyu da ister istemez kendinden kisitliyorsun. Bence hic yapma bunu kendine
  • korhaydut  (13.03.18 13:52:28)
Bir zamanlar ben de senin kadar olmasa da her gün meyve suyu içiyordum. Sonra farketmeden kilo almaya başladım.
700 ml yaklaşık 3-4 bardak oluyor sanırım. Haftalık için bile fazla bence. Ekmek falan yemiyorsan bilemem tabii.

  • uyusam iyi olur  (13.03.18 14:07:03 ~ 14:07:59)
Hergün bir tane portakal yesen onun yerine.

  • chitosan  (13.03.18 14:32:30)
yıllar önce bir diyetisyen demişti ki, meyveyi meyve gibi tüketin, posasınıda almalısınız, meyve suyu olarak tükettiğinizde full şekerini almış oluyorsunuz.

  • Phoebe  (13.03.18 15:55:09)