izmir mi antalya mı?

böyle bir ikilemde kaldım iş için, işin şartları her iki şehir içinde aynı ancak hangi şehirde yaşam daha iyidir? siz olsanız hangisni tercih ederdiniz?

izmir tabii ki, antalya'nın yağmuru sıcağı çekilmez. izmir daha gelişmiş bir şehir hem.

  • Bruce  (12.03.18 18:55:16)
izmirli olarak antalya diyorum. izmire gelmeyin diye söylemiyorum. izmir gerçekten yaşanacak bir yer değil artık.

  • false pretension  (12.03.18 18:59:13)
midye,kokoreç ve kordon. izmir izmir.

  • MtKrt  (12.03.18 19:03:40)
izmir'den şaşma

  • mftdret  (12.03.18 19:26:39)
İzmir tabi ki

  • aquarium  (12.03.18 19:34:59)
İzmir'de doğup büyümüş biri olarak Antalya'ya gittiğimde İzmir'den daha güzel olduğunu düşünmüştüm. Yaşam olarak bilemiyorum. İzmir anlatıldığı kadar toz pembe bir şehir değil. Kordon midye kokoreç bira falan derken 50 liranızı bıçak zoruyla verdiğiniz oluyor yani :d hele bir de belli başlı semtler dışında oturuyorsanız ülkenin herhangi bir şehrinden farkı yok.

  • thewhitewolf  (12.03.18 19:41:23)
izmir istanbula dönüşüyor yavaş yavaş tabi bostanlı da falan oturacaksanız bir sorun yok.

  • biravekahve  (12.03.18 19:53:40)
Iki şehride iyi bilirim. Neresinde oturacağınıza göre değişir. Aynı ikilemi bende yaşıyorum. Ama sanırım antalya diyecegim.

  • delicevat  (12.03.18 20:10:54)
Şartlar aynıysa Antalya.

  • vampir akrep  (12.03.18 20:39:37)
antalya.

antalya'da 4 yıl yaşadım, çocukluğumdan beri de izmir'deyim.
  • nice tnetennba  (12.03.18 21:07:11)
bu sorunun cevabını vermek için nerede çalışacağını sormak gerekiyor.

mesela antalya'daki iş döşemealtında ama izmir'deki iş ege serbest bölgesinde ise kesinlikle izmir.

ama antalya'daki iş antalya'nın böğründe ama izmir'deki iş torbalı'da, tire'de ise antalya.

mesela şehirleri karşılaştırırken, güzeloba mahallesinde (lara) oturup, her gün konyaaltına veya döşemealtına gitmektense; izmir'de karataş'ta oturup, her gün torbalıya gitmeyi de tercih ederim.

3 sene antalya'da yaşadım. yazlığım da orada. 2001'den beri kışları da izmir'deyim.

antalya güzeloba tarafları çok rahattır. binalar yenidir. otopark sorunu pek yoktur. havaalanı dibindedir. o taraflara yerleşebileceğin iş varsa bas antalya'ya. ama gidip de 100. yıl caddesi üzerinde, mevlana kavşağının oralarda ince kolonlu sikik 40 yıllık binalarda yaşayacaksan pek antalya'ya da gitme.
  • rain when i die  (12.03.18 21:12:27)
antalyaya gelmeyin artık.
2,5 milyona dayandı artık.

  • rhan  (12.03.18 21:34:18 ~ 21:35:52)
Geçen yaz 25 seneden fazladır yaşadığım İzmir'den Antalya'ya taşındım.

1) Antalya da iş olanakları kısıtlı ve maaşlar izmir e göre düşük
2) Antalya da kiralar görece düşük, 800tl'ye eli yüzü düzgün bir evde oturabilirsin.
3) Toplu taşımayı fazla kullanmadım ama izmir kadar iyi değil.
4) Eğer organize sanayi'de çalışacaksan ve şehir merkezinde oturacaksan 40+40 toplam 80km yol yaparsın her gün.

Antalya'yı izmir'in 15-20 sene önceki haline benzetiyorum, "yaşanacak şehir" sloganını hak ediyor bence.
  • kimlanbu  (13.03.18 10:58:08)