[]

Argo konuşan erkekler

Sohbet ederken mesajlasirken özellikle "oha, ulan, abi" diye konuşan erkekler sizin de sinirinizi bozuyor mu?

Ağızlarına tokat atıp "hadi git kendi kapınızın önünde oyna" diyesim geliyor benim. Ergenlikte kalmışlar gibi geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?


 
hayır. aristokrat değilseniz bunlar argo bile sayılmıyor bence. oha günlük kullanımda şaşırma ünlemidir. ne desin adam, 'ay ben şok' filan mı?


  • elorelia  (09.03.18 08:35:05) 
önce samimiyet durumuna bağlı. samimi olmadığım bir insanın(kadın ya da erkek fark etmez) yanında argo kullanmam. samimi olduğum ama argo duymayı sevmeyen arkadaşlarımın yanında da kullanmamaya dikkat ederim.

ben argo kullanmayı seviyorum, benim için samimiyet göstergesi. cidden samimi olduğum insanın yanında argo kullanabilmeyi isterim. yanında argo kullanamadığım insanla aramda bir duvar var gibi hissederim, çok rahat olamam. gerektiğinde "salon erkeği" olunabilmesi kaydıyla argo kullanmanın ergenlikle zerre alakası olmadığını düşünüyorum. olay zaten argo değil, nerede nasıl konuşacağını bilmek.
  • Bruce  (09.03.18 08:49:13 ~ 08:51:05) 
Bunlar argo değil yalnız. Kaba bir üslup


  • all girls dream  (09.03.18 08:58:20) 
çok çok abartmadıkça, hatta örnek de olsun niyetiyle bokunu çıkarmadıkça sorun değil. (bokunu çıkarma demesi sinir bozucu değil yani)

hatta aksine gram küfür etmemek hele de "oha" gibi bi kelimeyi dahi kullanmaktan çekinen insanlar bana aşırı kasıntı geliyor.

tabii samimiyet durumu esas, bruce'un dediği gibi.
  • washe  (09.03.18 09:18:25) 
Bahsettiğin örnekler çok yumuşak olmakla birlikte her cümlesini noktalama işareti yerine amk ile bitiren, laf arasında da amk'nın uzun halini kullanan hemcinslerimi kınıyorum.

Ben de küfür ederim ama çok nadir ağzımdan kaçırırım. Yani üniversiteden arkadaşlarımla otururken biraz daha ağzım açılır ama kız arkadaşımın yanında daha dikkatli olurum, çok çok sinirlenince küfrederim belki.

Oha, abi falan çok normal tepkiler bence. Mühendislik okuduğum için mi böyle geliyor bilmiyorum, bizim kızlar bile kullanıyor ve çok da rahatsız etmiyor :)
  • chicha  (09.03.18 09:29:08) 
Argo degil ergen nidalari


  • Traveller  (09.03.18 11:29:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.