[]

ikili averaj cok sacma degil mi ya?

neymis efendim lig sonunda 2 takim ayni puana sahipse aralarindaki maclarda kim galip gelmisse ona bakiliyor.

yani 100 gol atan bir takim 60 gol atan bir takimdan daha basarisiz olabilir diye bir sonuc cikiyor. koca sezonu 2 maca baglamak cok sacma degil mi?

evet cimbomluyum:)

 
o sayede 8-0 gibi saçmalıklarla şampiyonluklar alınmamış ve şikenin önüne geçilmiş oluyor işte


  • hosein  (08.03.18 16:56:02) 
Diğer türlü şike yapmak daha kolay, iki takım son haftalara aynı puanla girdiyse, averajları da yakınsa genel averaj arttırmak için rakiplere çantalar gidebilir, bu yüzden kendi aralarındakine bakmak bi yandan mantıklı


  • freebird5406_2  (08.03.18 16:58:42) 
ama sizin dediginiz averajlar yakinsa olur. simdi puan durumuna bakiyoruz arada hayvan gibi fark var. yani daha cok gol atmis daha cok emek verdigi kabak gibi ortada. arti bide 15 temmuzdan sonra sike mike yapmaya kimsenin buzugu yemez bence hem cezalar da artti, 15 temmuz muydu su sike olaylari emin olamadim.


  • mayeskuel  (08.03.18 17:02:14) 
Adaletli olan budur nazarımda diyelim ki x takımı defans oyunu oynuyor, y takımı ise hücum oyunu ile galip geliyor bir takım sırf defans oynadı diye cezalandırılmı veya hücum oynadı diye ödüllendirilmemeli aralarında kim daha iyi ise onun kazanması daha mantıklı.


  • murtiii  (08.03.18 17:07:43) 
  • shotcrete  (08.03.18 17:32:27) 
cimbomlu olmana şaşırmadık zaten :)

üstünlük yada şampiyonluk meselesi iki takım arasındaysa, sezon içinde hangi takım diğerinden daha iyiyse şampiyonluğu, öne geçmeyi o hakeder. bu gayet mantıklı, gayet yerinde bi uygulamadır. böylece diğer arkadaşların dediği gibi bavulla paralar, Tofaş marka arabalar mevzunun içine dahil olmaz.
  • silah taciri  (08.03.18 17:47:21) 
hala 8-0 diye ağlayanlar var mk.

ulan o sene ankaragücüne karşıyaka bile 6 tane atmış. beşiktaş 5 atmış. daha geçen karabüke 7 attık.

siz önce kendi lekenizi temizleyin sonra gs ye laf atarsınız.
  • turgut uyar  (08.03.18 18:57:48) 
8-0 deyince aklıma Liverpool geliyor.

Haklısın. Lige 18 takım koyuyorsun, puan eşitliği olunca diğer 16 takımı umursamayıp tek takımla yapılan maça bakıyorsun, oldukça saçma.
  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (08.03.18 20:43:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.