[]

işe alımla ilgili teşvik?

sigortam bittiği için bizim firmada artık sigorta girişi yapacağım. babamın firması. daha önce 1.5 sene kadar sigortalılığım vardı 2016 agustosta çıkışım yapıldı. ondan beridir hiç sigorta girişim yok. temmuza kadar da üniversite öğrencisiyim. 26 yaşındayım.

asgariden bile ödense ortalama 700 lira civarı masrafı var. ve bana bi kaç ay belki 1 sene için lazım.

şimdi işe alımlarda sigorta teşviği falan varmış. bundan nasıl yararlanılabilir. biraz bakındım ama pek bişey bulamadım. var mıdır bilen?

 
hiç işe girmemiş olsaydın vardı da daha önce yapıldığı için yok diye biliyorum.

tabi bunlar işyerinin teşvikli bölgelerde olmadığını varsayarak yapıyorum. eğer işyeri teşvikli bölgede ise sgk'yı devlet karşılıyor 1 yıllık.
  • hosein  (08.03.18 15:07:32) 
@hosein; iş yeri istanbul, kartal'da.


  • c1b2k3  (08.03.18 15:10:25) 
kartal'da yok diye biliyorum, özel teknokent falan gibi biryerde değil ise. kesin bilgiyi muhasebeden alırsınız ama dediğim gibi siz yokmuş gibi düşünün.


  • hosein  (08.03.18 15:20:12) 
işkur kaydı varsa sgk prim desteği olması lazım.


  • Phoebe  (08.03.18 15:29:29) 
hocam
500 kusur tl vereceksiniz ve asgariden odeyeceksiniz.
ya bi zahmet gostersin babanız da
arkadas bunu bile garibana sokma derdindesiniz
iskur olmaz 3 ya da 6 ay işsiz olacaksın
kosgeb destekleri vs. var ama onda da akrabalık sıkıntı.
  • kingcyrax  (08.03.18 15:35:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.