[]

Evde probiyotik yogurt yapmak

Merhaba bu laktozsuz sutle yapilir mi? Teşekkürler.
 
Muhtemelen, hatta daha da kolay olur, laktozlar parçalanmış olduğu için.


  • acetaminophen  (08.03.18 12:28:25) 
Sütü yoğurt yapan şey zaten maya, laktozlu laktozsuz fark etmez, kaldı ki laktozsuz süt teknik olarak laktozsuz değil zaten içinde ekstra olarak laktaz var.


  • angelus  (08.03.18 12:44:57) 
Yani yapilan yogurt laktozsuz olmaz mi bu sekilde? Nasil yapabilirim?


  • Domuz  (08.03.18 12:49:02) 
Laktozlu olur ama laktozu parçalanmış olur, tükettiğinde vücudun laktozu parçalamak için uğraşmaz, laktoz duyarlılığın varsa bu şekilde sıkıntı yaşamaktan kurtulmuş olursun.


  • angelus  (08.03.18 12:51:52) 
yapılır. biz yaptık oldu.


  • babilbaligi  (08.03.18 16:42:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.