[]

uber vs taksi hükümet politikası

sizce hükümet(ak parti) uber arkasında durursa mı taksi arkasında durursa mı daha çok oy alır veya kaybeder. bence uber'in şimdiye kadar yasaklanmamış olmasının tek sebebi kaybedilecek oy korkusu.
 
kendi seçmeninin über kullanacağını prk düşünmüyorum. o yüzden cevabım a şıkkı


  • kveldulv  (08.03.18 08:13:00) 
çünkü bakanlardan birinin araçları var uber'de, ana sebep para yani. sevdiklerinden yada biz istediğimiz için değil :)


  • hosein  (08.03.18 10:49:27) 
Uber kredi kartı üzerinden ödeme aldığı için dolayısıyla fatura kesmekte ve vergi ödemektedir.Bu açıdan bakarsanız kapatılacağını sanmıyorum bununla beraber taksicilerin gazını almak için göstermelik bir düzenleme yapılabilir.


  • murtiii  (08.03.18 15:17:09) 
Cevap A sikki tabiki. Soyle dusunun. Istanbulda takriben 18.000 tane ticari taksi var. Her birinde 3 kisi (plaka sahibi, 2 tane sofor) calisiyor. Bu 3 kisinin her birinin kendisi dahil olmak uzere 4 hane halki olsa, 18.000 x 3 x 4 = 216.000 oy potansiyeli oluyor. 216.000 oy ne demek bunu bir dusunun bence.

Sevgiler.
  • bedbed  (08.03.18 15:25:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.