[]

uber vs taksi hükümet politikası

sizce hükümet(ak parti) uber arkasında durursa mı taksi arkasında durursa mı daha çok oy alır veya kaybeder. bence uber'in şimdiye kadar yasaklanmamış olmasının tek sebebi kaybedilecek oy korkusu.
 
kendi seçmeninin über kullanacağını prk düşünmüyorum. o yüzden cevabım a şıkkı


  • kveldulv  (08.03.18 08:13:00) 
ne alakası var yahu. adamlar interneti kapatıyor yine de oyda sıkıntı yok. ayrıca uber çoğu şehirde yok. ben yükledim mesela bulunduğun bölgede aktif değil dedi. mevcut kanunda uber'in çalışmasında sıkıntı yok. kanuna göre müdahale etmiyorlar. ama yakında kanunları değiştirebilirler. sanırım uber özel yolcu taşıma işinde, mesela sen işyerindekilerle pikniğe gideceksin, 15 kişi var, servis kiralıyorsunuz. onun gibi bunlar da tek tek yolcu taşıma ruhsatı almış heralde. vergisini ödeyip istediği gibi nakliye işi yapar adam. şimdi bu uber'i yasaklayıp diğerlerine yasak koymadan nasıl bi kanun çıkarsak diye onu düşünüyorlardır.

bence türklerden çok turistler kullanıyor bunu. taksici de en çok parayı turist kazıklayıp kazanıyor. orada bi sıkıntı var sanırım.

aklıma geldi bak bi ara bizim işyeri servisi S plaka alamamış. "trafik durdurursa geziye gidiyoruz dersiniz" diye uyarıyordu adam bizi.
  • want2die  (08.03.18 08:23:22 ~ 08:27:44) 
çünkü bakanlardan birinin araçları var uber'de, ana sebep para yani. sevdiklerinden yada biz istediğimiz için değil :)


  • hosein  (08.03.18 10:49:27) 
Uber kredi kartı üzerinden ödeme aldığı için dolayısıyla fatura kesmekte ve vergi ödemektedir.Bu açıdan bakarsanız kapatılacağını sanmıyorum bununla beraber taksicilerin gazını almak için göstermelik bir düzenleme yapılabilir.


  • murtiii  (08.03.18 15:17:09) 
Cevap A sikki tabiki. Soyle dusunun. Istanbulda takriben 18.000 tane ticari taksi var. Her birinde 3 kisi (plaka sahibi, 2 tane sofor) calisiyor. Bu 3 kisinin her birinin kendisi dahil olmak uzere 4 hane halki olsa, 18.000 x 3 x 4 = 216.000 oy potansiyeli oluyor. 216.000 oy ne demek bunu bir dusunun bence.

Sevgiler.
  • bedbed  (08.03.18 15:25:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.