[]

Android Telefonumu Root'lasam iyi olur mu?

Merhaba,
3 yıldır kullandığım bir Asus Zenfone 5'im var. Değiştirme zamanı geldi ama yeni bir telefona bütçe ayırmak istemiyorum.

Zor açılmaya, yanıt vermemeye ve bazı uygulamalarda hatalara başladı. Her şeyi temizlesem, daha yüksek bir SD kart taksam ve sistem hafızasını olabildiğince boşaltsam, bir de root'lasam performansı artar mı?

Planlı eskitme ve belli bir süre sonra yazılımsal olarak telefonun yavaşlatıldığına dair şeyler bana mantıklı geliyor ve bu performans düşüklüğünün yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Faydası olur mu?

--
Bankacılık uygulamarı var telefonumda. Root'lu cihaza yüklenmiyor gibi bir olayı var mı bunların?

 
Hard Reset at, planlı eskitme mantıklı ama aslında bunu asus yapmıyor direkt;
Güncellenen uygulamalar daha fazla güç talep ediyor, facebook zaten sistem kaynağı düşmanı mesela, instagram gibi uygulamalar dahi yaptığı işe oranla bana göre çok fazla sistem kaynağı tüketiyor. Sonunda bazı uygulamaların lite sürümleri piyasaya çıktı.
Tavsiyem telefonu formatladıktan sonra çok fazla uygulama ile doldurma sistemi, mesela youtube uygulamasını silip youtube go falan yükle, google go var galiba. Facebook lite var.
Performans artırmak için sadece root yetmez sanırım, bunun yanında düzgün hızlı bir sistem falan kurabilirsin.

Bir de kurulu gelen bazı uygulamaları da devre dışı bırakmak iyi olabilir, mesela google play filmler, kitaplar.
  • atom karincanin torunu  (04.03.18 12:27:39) 
Root'suz hali bile tam güvenli değilken root edip bankacılık uygulamaları kullanmayın bence.


  • orient blue  (04.03.18 16:39:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.