[]

Uzay-savaş

uzaya roket istasyonları kurmak, bu istasyonları roketler ve nükleer silahlarla yüklemek ve olası bir tehlikede düşmanları roketleyip, nükleerlemek mümkansız mıdır? Bu düşmanlar da dünyada bu arada.
mesela amerika, uzay istasyonu kuruyor ve kuzey kore'yi roketliyor bu şekilde.
neden dünyadan değil de uzaydan derseniz, mesela öyle gerekmiş olsun.
ben daha çok teknik olasılığını merak ediyorum.

 
Uzayda sürekli radyasyon var ve sıcaklık değişimleri çok fazla. Uzay bu tip silahların bozulmadan uzun süre bekleyebileceği bir yer değil. ISS'de bile bir sürü arıza çıkıyor içinde insan yaşamasına rağmen.


  • dissendium  (28.02.18 09:55:54) 
dünyanın etrafı çöplüğe dönmüşken, öyle riskli bir uyduyu yukarı göndermek mantıklı değil.
www.kozmikanafor.com
www.youtube.com
  • rhan  (28.02.18 10:31:21) 
Reagan zamani dusunulmustu bu: en.wikipedia.org


  • common of demons  (28.02.18 12:36:13) 
Saatte 36000 km/h ile sabit yörüngede dönen bir uyduyu teleskopla bile görebilirken o uyduyu vururlar sonra da allah allah kontesi kim sikti derler. Kim vurduya gider yapanı bile bulamazsın :)


  • bos gezenin bos ustasi  (28.02.18 12:46:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.