Her gün boynu sırtı tutulan biri

Neyi yanlış yapıyordur? İnsanın her gün başka bir yeri tutulur mu ya?

Yatak kaliteli, yastık kaliteli, soğuktan da korunuyor. Stres çok.

stres ya, başka bir şey değil. farkında olmadan kasıyo insan sanırım kendini. manuel terapi gibi bi şeyler belki işe yarayabilir. tayland'da ablalar boynumu sağlam bi kütürdettikten sonra baya bi yumuşamıştı. öyle özel masajlar denenebilir. ama stres unsuru ortadan kalkınca pamuk gibi oldum ben. yapabileceğin bi şey varsa ona odaklan.

  • cosmicgadin  (27.02.18 10:11:16)
stres çok fena yapıyor. bir de benim gibi masa başında oturup tüm gün bilgisayar kullanıyorsan istediğin kadar dikkat et eninde sonunda yamuk oturuyorsun.

pilates iyi bir çözüm, eğer paran ve vaktin varsa reformer çok iyi geliyor.
  • 111111  (27.02.18 10:14:17)
başka bir sıkıntı olabilir. mesela boyun düzleşmesi.

  • dedimmidemedimmi  (27.02.18 10:25:36)
Spor yapmıyordur.

  • cliquot  (27.02.18 10:33:04)
Strese prim verme, hemen düzelir.

Strese prim vermemek için önce bütüne bakman lazım. Bütünü gördüğünde olumlu olumsuz olguların aynı anda gerçekleştiğini göreceksin. Hayatımın en kötü dönemlerine şimdi geriye dönüp baktığımda aslında ne kadar çok olumlu olgunun da olduğunu ama başımı olumsuzlara gömdüğüm için olumluları göremediğimi farkettim.
Biz niyeyse acı odaklı yaşıyoruz, derdi sıkıntıyı fazla abartıyoruz. Sevinçli bi olaya günlerce sevinmiyoruz da sıkıntılı duruma günlerce haftalarca hatta yıllarca sıkılıyoruz.
Ben biraz geç de olsa sevinçli durumla sıkıntılı durumlara olan tepkilerimin yerlerini değiştirdim. Kolaymış, çok zorlanmadım. Keşke anlamam bu kadar uzun sürmeseymiş :)
Artık hayat çok daha güzel akıyor.

Kendinize yatırım tavsiyesidir :)
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (27.02.18 10:46:40 ~ 11:33:29)
Boyun için, kulunç için bu esnetme

www.instagram.com

sürekli tutuluyordu benim de. yastık yüksek olduğu zaman da yapıyor.
  • hasmetizm 2046  (27.02.18 11:13:08)